Kredi Notu Nasıl Yükselir ? Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir ?

Kredi notu nasıl yükselir ? Kredi notu yükseltme yolları ? Kredi notu kaç ayda yükselir ? Bütün bu soruların cevabına makelemizden ulaşabilirsiniz.

Kredi Notu Nasıl Yükselir ? Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir ?
16 Ocak 2019 Çarşamba 15:27

Kredi Notu Nasıl Yükselir

Günümüzde adını çok sık duyduğumuz, kredi ya da kredi kartı başvurularında karşımıza çıkan kredi notu, geçmiş kredi ya da kredi kartı ödemelerimizin analiz edilerek, değerlendirme sonucuna göre bize verilen puandır. Kredi notu nasıl yükselir diye hepimiz merak ediyoruz. Kredi notu eskiden sadece kredi ya da kredi kartı ödemelerimize göre değerlendirilirken, yakın zamanda fatura ödemelerimiz de kredi notu değerlendirme materyallerine eklendi. Şu durumda artık fatura ödemelerimize de, diğer finansal ürünleri ödemede gösterdiğimiz hassasiyeti göstermemiz lazım. Şimdi sizere kredi notu 1 ayda ne kadar artar sorusunun cevabını vereceğiz.

Kredi notu kaç ayda yükselir ? Kredi notu bankacılık sektörüyle başlayıp başka alanlarda da ilerleyen günlerde bir ölçüt olarak değerlendirilmeye başlanacak ve hayatımızın çoğu alanında kredi notuna göre değerlendirileceğiz. Kredi notu; bankacılığı aktif olarak kullanan, yani mevcut kredisi olan, kredi kartı olan ve kredili mevduat hesabı olan herkesin bir kredi notu vardır ve kredi notu olan herkes değerlendirmenin kapsamında yer almaktadır. Kredi notu kaç ayda yükselir sorusunda yer alan kredi notunun amacı, insanları mevcut risklerine göre sıralamaya sokmaktır ve onları birbirinden ayırt etmektir.

Kredi notu nasıl yükselir , geçmiş ödemelerimizin kaydı tutularak, Findeks tarafından analiz edilir ve size uygun puan belirlenir. Findeks, 2014 yılında Kredi Kayıt Bürosu tarafından Türkiye’nin önde gelen 9 banka ortaklığıyla kurulmuştur. Bireysel müşterilerine ve reel sektörün ihtiyaçlarına göre şekillenen Findeks, üye bankalara müşterileriyle ilgili tüm belge ve bilgi akışını belirli bir ücret karşılığında paylaşan finansal bir hizmet kuruluşudur.

Kredi notu değerlendirme sistemi 0 ve 1900 arası sayı aralığından oluşmaktadır. Buna göre çok düşük bir puanınız varsa bankalar kredi talebinizi olumsuz yanıtlandıracaklardır. Kredi notu kaç ayda yükselir sorusundaki kredi notunuzun artması için mevcut ödemelerinizi düzenli hale getirdiğinizde kredi notunuz düzenli ödeme adedinize göre artacaktır. Kredi notu kaç ayda yükselir sorusunda kastedilen kredi notunuz eğer ortalama bir puana sahipse, bankalar size kredi vermekte tereddüt yaşayabilir, bankaların size güveni tam değil demektir.

Bu güveni bankaların istediği güvencelerden, ipotek, kefil, rehin, teminat, vb. herhangi birini göstererek sağlayabilir ve kredi erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz. Kredi notunuz yüksek değer aralığında yer alıyorsa, bankalar istediğiniz miktarda krediyi kolay ve hızlı bir şekilde hizmetinize sunacaktır. Bunun yanında kredi notu yüksek olan müşteri olarak, bankaların sunduğu birtakım ayrıcalıklara sahip olabileceksiniz. Kredi notu kaç ayda yükselir sorusundaki kredi notunun yüksek olması bireyler açısından çok avantajlı bir durumdur.

Mesela düşük faiz oranıyla bankalara borçlanma, aldığınız krediyi uzun vadede ödeme kolaylığı, bankaların ayrıcalıklı müşteri statüsünde yer almak, bankalarla aranızdaki güvenin kolayca sağlanması ve bankalarla aranızda olacak işbirliğinin kolayca gerçekleşmesi gibi. kredi notu her ay yükselir mi sorusuna detaylı olarak cevaplar vereceğiz.

Kredi Notu Ayda Kaç Puan Yükselir?

Kredi notunun bir aylık zaman dilimi içinde ne kadar artacağı sizin atacağınız adımlara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Çünkü başarılı bir şekilde kredi notu yükseltme teknikleri uygulayan bir kişinin kredi notu daha hızlı bir şekilde yükselirken kişinin sadece düzenli ödemelerde bulunması ise daha düşük bir artışın yaşanmasını sağlayacaktır. Genel olarak kredi puanı ne kadar sürede yükselir sorusuna bu şekilde cevapalr verilir. Ancak kredi notunu yükseltmek için sadece ödemelerinizi düzenli yapmanız dahi kredi notu seviyenizin en az 200 puan civarında yükselmesini sağlayacaktır. Bu cevapla beraber kredi notu kaç yılda yükselir, kredi notu ayda ne kadar yükselir gibi soruları da sizlere aktarmış oluyoruz.

Kredi Notu Kaç Ayda Bir Yükselir?

Kredi notunun belirli bir yükselme süresi yoktur. Yani sizler kredi notu her ay yükselir mi gibi bir soru soruyorsanız bunun bir süresinin olmadığını söylemek isteriz. Kredi notu kaç ayda yükselir sorusundaki kredi notunu yükseltmek için bazı çözüm önerilerini anlattık. Eğer bu çözüm önerilerini dikkate alırsanız, kredi notunuz yükselecektir. Eğer kredi ve kredi kartı, hatta faturalarınızı düzenli bir şekilde ödemeniz sonucunda, finansal ürününüzü ödeme adedine göre artış sağlayacaktır. Kredi notu kaç ayda yükselir sorusundaki kredi notu hemen anında bir yükseliş gerçekleştirmeyecektir, zamanla yavaş olan bir artış gerçekleşecektir. Doğal olarak bu kredi notu ayda kaç puan yükselir sorusuna da cevaplar vermiş oluyoruz.

Kredi Notu Hemen Yükselir Mi?

Kredi notunun kredi çekebilmek için en önemli ölçüt olması sebebi ile kredi notunu yükseltmek her geçen gün daha fazla önem arz eden bir konu. Kredi notunun düşük olması sebebiyle kredi alamayan kişiler kredi notunu nasıl yükselteceği soruları hakkında araştırma yapmaya başladı. Kredi notumuzu en kısa sürede nasıl yükseltebiliriz? Kredi notunu 1 ayda düzeltmek için neler yapılabilir?

  1. Borçları Düzenlemek ve yapılandırmak

Birden fazla borcu olan kişiler; borçların durumu, ne kadar kaldığı, taksitlerin düzenli ödenmesi gibi önemli konuları birbirine karıştırıyor ve bu yüzden ödeme sorunu yaşıyor. Aslında rahatça ödenebilecek borçları karmaşık taksitler sebebiyle ödeyemiyor. Bu durumda yapmamız gereken öncelikle borçlarımızı yapılandırmak. Kredi notumuzu yükseltebilmemiz için aylık ödemelerimizi zamanında yapmamız gerekir. Eğer aylık ödemelerimiz bütçemizi zorluyorsa bankalar ile iletişime geçip kredilerimizin vadelerini uzatmalıyız. Böylece aylık ödemelerimiz azalacağından düzenli ödeme yapmaya başlayabiliriz. Borçlarınız birden fazla ise ve bu sebepten ötürü aylık ödemelerde zorlanıyorsanız tüm borçlarınızı tek bir kredi de birleştirebilir ve vadesini bütçenize göre ayarlayabilirsiniz.

  1. Takibe Düşen Borçları Tamamen Kapatmak

Kredi borçlarını kapatmaktadır. Takip durumunda bir kredi borcunuz varsa kredi notunuz yükselmez. Kredi takibine düşmemek için taksitlendirmeyi iyi yapmalısınız ve taksitlerinizi zamanında ödemelisiniz.

  1. Düşük Limitli Kredi Kartı Almak

Takibe düşmüş kredi kartlarınızı kapattıktan sonra düşük limitli de olsa bir kredi kartı sahibi olmanız kredi notunuzu yükseltecektir. Eğer kredi kartı alabildiyseniz bu kartın ödemelerini düzenli bir şekilde yapmak kredi notunuzu yükseltecektir.

  1. Otomatik Ödeme Talimatı Vermek

Kredi kartına otomatik ödeme talimatı vermek kredi notunuzu az da olsa yukarı çekecektir. Kredi kartınıza faturalarınız gibi giderlerinizi otomatik ödeme talimatı verirseniz bankanın size olan güveni daha çok artacak ve kredi notunuz yükselecektir. Aynı zamanda bu sayede finansal ürünleri satın almak daha kolay hale gelecektir.

Kredi Puanı Kaç Ayda Artar ?

Pek çok kişi kısa sürede hemen kredi notunu yükseltmek için çareler aramakta hatta internette kredi notu yükseltme hilesi bulmaya çalışmaktadır. Öncelikle Findeks kredi notu sisteminin çok iyi korunan bir sistem olduğu bilinmelidir. Yani sisteme dışarıdan hile ile müdahale edilerek notun hiçbir şey yapmadan yükseltilmesi son derece zor hatta imkansızdır. Bu konuda findeks’de aynı verileri vermektedir yani sizler   findeks kredi notu kaç ayda yükselir gibi bir soru soruyorsanız eğer, bu konuya bu şekilde cevaplar verebiliriz.

Ancak sistemi kandırmak mümkündür. Örneğin kişinin kredi risk limiti olarak kabul edilen daha önceden kullanılan krediler, kredi kartı limitleri ve kredili mevduat hesabı borç bakiyesi gibi ekside olan borçların kapatılması durumunda kredi notu yükselerek kredi kullanabilir seviyeye gelecektir. kredi puanı kaç ayda yükselir ve kredi notu 1 ayda ne kadar yükselir gibi soru soruyorsanız, verdiğimiz tüm bilgileri doğru bir şekilde okumanızı öneririz.

Kredi Notu Kaç Günde Yükselir?

Kredi notunuzu yükseltmek için birtakım yöntem mevcuttur. Bu yöntemleri uyguladığınızda kredi notunuz yavaş bir şekilde artacaktır. Kredi notunuz düzensiz ödemeleriniz sonucunda hızla düşer ama yükselirken aynı hızda artış sağlamaz, düzenli ödemelerinizin adedine göre hızlı bir artış sağlayacaktır. Kredi notu kaç ayda yükselir sorusundaki kredi notu yükseltme için bazı çözüm önerileri şunlardır;

Tüm kredi kartlarınızın borçlarını eğer maddi gücünüz yeterliyse tüm borçlarınızı ödemelisiniz. Böylece kredi kartınızın limiti, hiç kullanılmamış haline geri dönsün ve kredi kartlarınızın limitleri kullanmadan 1 ay süresince beklemelisiniz. Bu süre sonunda Findeks üzerinden kredi notunuzu güncel halini öğrenebilirsiniz, bu süre içerisinde bir artış olacaktır. Eğer kredi borcunuz varsa, onları da düzenli ödemeye gayret edin, kısa süreli bile olsa gecikmeye bırakmayın. Kredi ödemelerinizde gecikmeye kalmış ödemeniz varsa, onun üzerinden en az 6 ay üzerinden geçmesini bekleyiniz, daha sonra kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştiriniz. Kredi notunun artışında kredi ödemesi oranı çok yüksektir, kredi notunuzu belirleyici bir faktördür. Kredi notu kaç ayda yükselir sorusundaki kredi notu artış faktörlerinden birisi de budur.Tüm işlemlerinizi internet bankacılığı üzerinden yapın, EFT, havale gibi. Eğer az da olsa bir miktar paranız varsa vadeli hesap açın, kredi notunuzun olumlu etkilenmesini sağlayacaktır ve kredi notunuz yükselecektir. Kredi notu kaç ayda yükselir sorusunda dikkat edilmesi gereken faktörlerden biridir.Tüm kredi kartlarınız için limitinin yükseltilmesi talebinde bulunun. Tüm kredi kartlarınızın limitlerinin yükseltilmesi için farklı zamanlarda bu talebinizi iletin. Kredi notu kaç ayda yükselir sorusundaki kredi notunuzu yükseltme çözüm önerilerinden biridir. Talebiniz olumlu sonuçlandırılırsa kredi kartınızın limitinin artışına bağlı olarak, kredi notunuz da yükselecektir.

Her bankadan limiti az da olsa kredi kartı talebini gerçekleştirin. Çünkü aktif olan ve kullanılmamış limitlere sahip kredi kartları sizin kredi notunuzu yükseltecektir. Kredi notu kaç ayda yükselir sorusundaki kredi notunun yükselmesini sağlayan faktörlerden biridir.

Bankalarda hesabınız varsa ya da kredi kartınız varsa, onlara otomatik ödeme talimatı verin. Her türlü fatura için internet, elektrik, doğalgaz, su ya da kişisel telefon faturaları gibi otomatik ödeme talimatı verin. Hem faturalarınız düzenli bir şekilde ödenecek ve bu düzenli ödeme işlemi kredi notunuzu arttıracak hem de fatura ödemelerini unutma, erteleme gibi nedenlerle ödemelerinizi aksatmayacaksınız. Kredi puanı ne kadar zamanda yükselirsorusundaki kredi notu, artış faktörlerinden en sonuncusudur.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.