18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar 18 Yaş Altı Kredi Kartı

18 yaş altı kredi kartı 18 yaş altı kredi kartı almak için aranan şartlar nelerdir ? 18 yaş altı kredi kartı veren bankalar hangileridir ?

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar 18 Yaş Altı Kredi Kartı
16 Kasım 2019 Cumartesi 06:37

Bankalar finansal kuruluşlar olarak oldukça profesyonel hizmet vermektedirler. İhityaç krediler, konut kredileri ve aynı zamanda kredi kartları vererek, vatandaşlarımızın sounlarına pratik çözümler uygulamaktadır. Bankalar yararlı gördükleri her uygulamayı aylık periyotlar halinde uygularlar. Teknoloji çağında olmamaız sebebiyle de, bunları oldukçöa hızlı şekilde gerçekleştirmektedir. Bunun dışında bankaların aktif ettiği birçok yararlı uygulama ve imkan vardır. 18 yaşından küçüklere kredi kartı konusu da, bankalara gelen sorular arasındadır diyebiliriz. Çünkü 18 yaşını doldurmayan her genç, bu soruyu soruyor. Öncelikli olarak 18 yaşından küçüklere kredi kartı veriliyor mu sorusuna cevap verelim.

18 yaş altı kredi kartı veren bankalar 

Henüz 18 yaşında değilseniz banka hesabı açabilmeniz için veliniz ile birlikte bankaya gitmeniz gerekmektedir. Bu sayede tüm bankalardan kredi çekmeniz mümkün olacaktır. Ancak bir çok banka 18 yaşından küçük olanlara daha farklı fırsatlar sunmaktadırlar. Eğer sizler de ilk defa bir banka hesabı açtırmayı düşünüyorsanız sizler için derlediğimiz bankaları değerlendirebilirsiniz. 18 yaş altı kredi kartı verilmezken, bu hesaplar için 18 yaş sınırı da hiçbir şekiled yoktur diyebiliriz.

18 yaşından küçükler kredi kartı kullanabilir mi?

Yaşı 18’in altında olan kişilerde kredi kartı kullanımı yapabilmektedir. Hatta birçok banka anne ve baba kontrolü dâhilinde bu uygulamayı müşterilerine sunar. Bankalar 18 yaşını dolduran kişiler kolay şekilde çeşitli kredi kartlarını verebilmektedir. 18 yaşından küçük olanlar için bu seçenek oldukça sınırlıdır. Bir bankadan hesap açmak için kişinin 18 yaşını doldurması gerekir. Bundan dolayı da birçok banka yaşını doldurmamış çocuklar için hesap açmazken kredi kartı kullanımına da izin vermez. Aslında 18 yaşından küçükler kredi kartı alabilir mi sorusuna da böylelikle cevaplar vermiş oluyoruz.

18 yaş altı için kredi kartı başvurusu

18 yaşının altında olan kişilerin kredi kartına başvuru yapması işlemleri 1987 yılında başlamıştır. Bu uygulama ilk defa İşbankası tarafından uygulanmıştır. 12 yaşını dolduran kişilere bankalara belli başlı kriterler dâhilinde hesap açarak kredi kartı kullanımı yaptırmaktadır. Zaten kredi kartı kullanımı için kişilere hesap açılması gerekmektedir.

Bunun içinde 18 yaş altı olan çocukların velilerinin bankaya gidip hesap açtırması gerekir. Hesap açılmasından sonra velinin izni ile gerekli olan tüm işlemleri çocuk yapabilir. Zaten veli belli başlı kriterleri bankaya belirtmektedir. Öğrenci işlemlerini ATM’ler üzerinden yapabilmektedir. Ayrıca kredi kartı başvurusunu da yapabilmektedir. Kredi kartının gelmesi ile limitler dâhilinde gerekli ihtiyaçlar karşılanabilir. 18 yaşından küçüklere kredi kartı verilir mi sorusunu soruyorsanız, bu yazımız ile cevaplar almış oluyorsunuz.

18 yaşından küçüklere kredi kartı veriliyor mu?

18 yaş altı olanlar da banka hesabı açtırabilir. Bu sayede birçok finansal işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Özellikle banka hesaplarında bulundurduğumuz paranızı bir kartın içerisine sığdırarak istediğimiz zaman kullanmamız sağlanıyor. Üstelik bu banka hesabının faydalarından sadece biri. Ancak 18 yaşından küçük olanlara banka hesabı için bazı şartlar bulunmaktadır. Fakat 18 yaş altında bireylere, şahsi olarak kredi kartı verilmiyor ve mutlaka yanınızda veliniz olması gerekiyor. Ancak bu şarta göre kredi kartı alabilirsiniz."

18 yaş altı kredi kartı almak için aranan şartlar nelerdir?

Kredi kartı alma şartlarına bakacak olursak, ilk olarak kişilerin reşit olmaları yani 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Bu kural, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından getirilmiştir. Fakat, kişilerin 18 yaşına gelmiş olmaları, bankaların onlara kredi kartı vermesi için yeterli değildir. Bunun haricinde aranan şartlara bakacak olursak, düzenli bir gelirinizin olduğu işte çalışıyor olmanız gerekmektedir. Yani 18 yaşından küçüklere kredi kartı verilme gibi bir durum asla yoktur. Kredi kartı almanın şartlarında böyle bir maddenin yer alma nedeni ise oldukça basittir. Kredi kartları, bankaların bizlere sunmuş olduğu bir borç yöntemidir.

Bundan dolayı da, almış olduğumuz borcu nasıl ödeyeceğimizi bankaya bu yolla izah etmemiz gerekecektir. Hem 18 yaşını tamamlayıp hem de gelir belgemizi bankaya sunabildikten sonra, kredi kartı alma şartları yeri geldikten sonra başvuru sonuncusunu da tamamlamamız gerekmektedir. Bu şart, kredi notu durumumuz ve banka sicilimizdir. Kredi notu, kullandığımız kredili ürünleri ödeme şeklimiz ve düzenimize bağlı olarak oluşturulmaktadır.

Kredi kartı almak için yaşım kaç olmalıdır?

Kredi kartı alma şartları ilk kural : Bankalar kredi kartı almak için başvuran kişilerde ilk baktıkları şartların başında yaş gelmektedir. Kredi kartı almak isteyen birisi 18 yaşında veya üstünde olması gerekmektedir. Kredi kartı yaş sınırı maalesef bankalar tarafından dikkat edilen bir durum.Kredi kartı çıkarma şartlarından ilk kuralını şu şekilde pas geçe bilirsiniz. 18 yaşından küçükler için kredi kartı almak istiyorsanız bankaların asıl kredi kartına verdikleri ek kart vardır. Eğer sizin için bir yakınınız kendi kredi kartına, ek olarak isteyeceği ek kredi kart ile kredi kartı kullanma özgürlüğüne sahip olabilirsiniz. Aksi takdirde kimse 18 yaşından küçük iseniz kredi kartı alamazsınız.

Kredi sicili ise, kredi notu başta olmak üzere bankalardan alınan bir cezanın olup olmadığını gösteren, bankalar ile çalışmaya başladığımız günden bugüne kadar geçen süreyi bankalara sunan detaylı bir rapordur. Kredi notumuz yüksekse ve banka sicilimizde daha önceden aldığımız herhangi bir ceza bulunmuyorsa, diğer iki şart da karşılanıyorsa, bankalar kredi kartı başvurumuzu onaylayacaktır. Fakat, kredi notu ve banka sicili arasındaki farkı ayırt etmekte fayda vardır. Kredi notunuz yüksek olsa bile banka sicilinizde ceza olabilir ve bu da kredi kartı almanıza engel olabilir.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.