Evde Yapılabilecek İşler Evden İş Yapmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim

Evde para kazanmak istiyorum diyenler için, gerçekten kazandıracak evde yapılabilecek işler. Evde ne üretip satabilirim evde yapıp satabileceğim şeyler

Evde Yapılabilecek İşler Evden İş Yapmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim
15 Ağustos 2019 Perşembe 10:15

Evde yapılabilecek işler, internet ile birlikte eskiye göre onlarca, belki de yüzlerce kat arttı. Bugün ülkemizde binlerce kişi evinden para kazanıyor.

Sizler de bir işe başlamak istiyorsanız ama ne yapacağınızı bilmiyorsanız, evde yapılacak işler ile birlikte bu işlere nasıl başlayacağınızı, nasıl karar vereceğinizi ve dikkat etmeniz gereken önemli noktaları adım adım anlatacağız. İşinizi seçecek, piyasayı tanıyacak ve çalışarak evinizden para kazanacaksınız.

Evden yapılabilecek işleri herkes anlatır fakat bu işler genellikle düşük kazançlı ve herkesin bildiği klişe işlerdir. Biz, size orijinal fikirler verip ilham almanıza yardımcı olmak istiyoruz. Vereceğimiz püf noktaları kaçırmayın.

Özgün İçerikli Youtube Kanalları Kurun

Evden iş adı altında sizlere herkes gibi klişe ve zaten herkesin bildiği bilgileri vermiyoruz. Dünya üzerinde milyon dolarlar kazanan kanalların, Türkiyede popüler olup binlerce dolar kazanan Youtube fenomenlerinin olduğunu biliyorsunuz. Bu nedenle herkes Youtuber olma hevesi ile sıradan-kalitesiz videolar çekerek fikirlerine âşık olup video çekmeyi sürdürüyorlar. Ve tabi ki kazanamıyorlar.

Kazanamayan Youtuberların atladıkları nokta şu… Kanalınızın mantıklı olması gerekmiyor. Kanalınızın bir amacı olması, insanları illa bilgilendirmeniz ya da faydalı olmanız gerekmiyor. İnsanlar farklı, özgün videolar izlemeyi seviyor. Video her ne kadar saçma olsa da…

Lütfen aşağıda paylaştığım How To Basic isimli kanalın videosunu izleyin. Bu kanalın dünya üzerinde 10 milyondan fazla abonesi var ve her videosundan en az 1-2 milyon izlenme alıyor. 1 milyon izlenmenin 10-20 bin TL’ye denk geldiğini düşünürseniz How To Basic kanalının ne kadar para kazandığını hesaplayabilirsiniz.

Videolarınız İngilizce olursa ve yabancılara hitap ederseniz Türkçe videolarınıza oranla 1.5- 2 kat daha fazla kazanırsınız. Eğer İngilizce video çekemiyorsanız, videonuzu How To Basic gibi sessiz çekip İngilizce başlık atın. Farklı düşünün, farklı videolar çekin. Eğer emek verirseniz nasıl yükseldiğinize bile şaşırabilirsiniz…

Özgün bir fikir örneği olarak aşağıya The Food Surgeon isimli kanalla yiyecekleri ameliyat eden adamın videosunu bırakıyorum.

Videolarınız İngilizce olursa ve yabancılara hitap ederseniz Türkçe videolara oranla 10 kat daha fazla kazanırsınız. Eğer yabancı diliniz yoksa videolarınızı yukarıda verdiğimiz örnek videolar gibi konuşmadan çekip İngilizce başlık atın. Farklı düşünün, farklı videolar çekin. Eğer emek verirseniz nasıl yükseldiğinize bile şaşırabilirsiniz…

Farklı Fikirlerle İnternet Sitesi Açın

Site açarak para kazanabileceğinizi söylemememize gerek yok. Servet kazanan siteleri anlatmamıza da gerek yok çünkü zaten biliyorsunuz.

Bizim anlatacağımız şey farklı… Gerçekten fark dolu…  Çünkü sermayesiz ve reklamsız evde iş yapmak istiyorum diyorsanız ve site açarak para kazanmak istiyorsanız gerçekten farklı bir fikrinizin olması gerekiyor.

Sizlere yıllar önce kurulan ve kurulduktan 2 ay sonra her ay en az 1 milyon dolar kazanan milliondollarhomepage sitesinden bir fotoğraf gösteriyoruz.

Alex Tew’in 17 yaşında kurduğu site tamamen bu fotoğraftan ibaret. Sitede pixellerle dolu bir pano var ve bu panoda 1 pixel kiralamanın bedeli 1 dolar. Şirketler reklam verebilmek için logolarının sığacağı kadar pixel kiralıyorlar fakat şirketlerin buraya neden reklam verdiklerinin sebebini kimse bilmiyor. Sitenin başka herhangi bir fonksiyonu yok. Bu sitenin bu kadar patlamasının sebebi mantık değil, özgünlük ve yaratıcılık.

Fikrinizde mantık aramayın. Mantıklı değil diye hayal gücünüzü limitlemeyin. Yaratıcı ve orijinal bir fikir olsun, sizin olsun. İşin en zor kısmı fikri bulmaktır. Fikir belli olduktan sonra domain, hosting, yazılım, tema, tasarım gibi işleri yapmak ve yaptırmak düşündüğünüzden çok daha kolay.   

Facebookta Canlı Yayında Açık Arttırma İle Ürün Satmak

Evet, evde yapılabilecek şeyler bitmez. Fakat bu şekilde evden yapılacak işleri araştırdığınızda facebook hesabı kasma, facebooktan reklam yapma gibi herkesin bildiği ve artık yeni başlayanların hiçbirinin kazanamadığı klişe yöntemlerden bahsedilir.

Biz size kesinlikle para kazanabileceğiniz bir yöntemi anlatıyoruz. Yapmanız gereken şey, ürün bulmak. Birkaç detayı göz önüne alarak ne satarsanız satın, yeter ki deneyin. Detaylar ise ürüne talep olması ve ürünün canlı yayın yapacağınız sayfanın kitlesine uygun olması.

Herhangi bir sayfanızı kullanabilir, sayfanız yoksa başlangıç için düşük takipçisi olan bir sayfa alabilirsiniz. Kitlenizi belirleyip sayfayı aldıktan sonra isterseniz 24 saat canlı yayını açık tutun ve ürününüzü pazarlayın. Suskun ve utangaç biriyseniz, satışları konuşkan bir arkadaşınıza yaptırabilirsiniz.

Canlı yayın ile ürün satışının nasıl yapıldığını görmek için videoyu izleyin.

3-D Yazıcı Alıp Üretim Yaparak Para Kazanmak

Tam da ne üretebilirim sorusuna cevap niteliğinde bir evden para kazanma yöntemi anlatıyoruz.

3 Boyutlu yazıcılar, filaman denen plastikleri eriterek sıvıya dönüştürür ve aşağıdaki yazılım destekli tablaya neyi üretmek istiyorsanız, onun kopyasını çıkarır. Bazı üretimler 20 dakika bazıları ise detaylara göre saatlerce sürebilir.

3 boyutlu yazıcı ile düşük maliyette üretim yapıp satarak evden para kazanabilirsiniz. Evde ne üretip satabilirim diye düşünüyorsanız ne üretimi yapacağınız bölgenizdeki talebe göre ve hayal gücünüze göre değişkenlik gösterebilir. Bu tamamen sizlere kalmış. Evde yapıp satılacak şeyleri 3 boyutlu yazıcı ile üretip satabilirsiniz.

3 boyutlu yazıcıyı hafife almayın. Bu yazıcı ile neler üretildiğini görmek için videoya göz atın.

Bamya Yetiştiriciliği Yapmak

Evde iş fikirleri önerilerimizde sırada bamya yetiştiriciliği yapmak var. Bamya deyip geçmeyin. Bamyanın kilosu gram altınla yarışıyor. 2020 yılı ile birlikte bamyanın kilosu 250 TL ye kadar çıktı. Bu nedenle bamya, kârlı bir iş olarak karşımıza çıkıyor.Evde yapıp satabileceğim şeyler nedir diye düşünüp durmanıza gerek yok. Sizler de evinizin küçük bir bölümünü kullanarak bamya üretebilir ve bu mucizeyi kısa süre içerisinde satabilirsiniz. Nasıl mı? Mahallenizde bulunan manavlara kolaylıkla satabilirsiniz. Üstelik bamya bozulan bir sebze olmadığı için elinizde kalma ihtimali yok. Bu nedenle kurutup aylar sonra daha pahalıya bile satmanız mümkün.

Evde Lepistes Balığı Üreticiliği

Evde ne yapabilirim diyorsanız sizler için farklı bir fikrimiz daha var. Evinizin havasına hava katacak bir akvaryum alıp evde lepistes balığı ürebilirsiniz. İnternette tanesini 3- 10 TL ye satabileceğiniz lepistes balıkları neden mi avantajlı? Çünkü lepistes balıkları her ay 8-10 tane yavru yaparlar. Doğan yavrular da bir ay sonra tekrar yavrularlar. 10 balığın 2 ay sonra 1000 balık olabileceğini hesapladınız değil mi? Ne kadar üretim yapacağınızı hesaplayıp, o boyutlarda bir akvaryum alırsanız, bu işi keyifle yapmanız mümkün. Ürettiğiniz balıkları çevrenizdeki pet shoplara ya da internette kullanıcılara satabilirsiniz.

 Sipariş Verdiğiniz Baskıları Tablo Haline Getirin

Evde üretebilirim sorunuz için sırada tablo satma önerimiz var. Ülkemizde ev aksesuarı alışverişlerinde en üst sıralarda resim tablosu var. Sizler de bu işe girip üretim yapabilirsiniz. Resim yapma kabiliyetinizin olmasına gerek yok. Hazır baskı siparişi yapabileceğiniz birçok site mevcut. Hazır baskıları sipariş ettikten sonra baskıları çerçeveletmek de sizlere kalıyor. Tahtaları yerleştirip zımbaladıktan sonra istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Evde ne işi yapabilirim diyenler için uygun işlerden biri.

Bugün tablo fiyatları ebatlara göre değişiyor. Sizler de ebatlarda ve resimlerde çeşitlilik gösterebilirseniz ürünlerinizi e-ticaret sitelerinde ya da elden satabilir, bu şekilde para kazanabilirsiniz. Bu iş, birçok kişi için evde ne iş yapılır sorusuna tatmin edici bir cevap sayılabilir.

Hobilerinizi Satın

Evde ne iş yapılır sorunuz hala ağır basıyorsa hobilerinizi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Resim yapmak, tahtalara figür çizmek, ahşap boyamak, takı tasarlamak ya da başka hobileriniz varsa planlı bir çalışma ile bu hobilerinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Bu hobilerinizin hepsi evde yapılabilecek sermayesiz işler arasında. Hatırlarsanız Sizlere e-ticarette satıcı olmak için detaylı bilgiler vermiştik. Bu bilgileri kullanarak başarılı ve bilinen bir satıcı olabilir ve ürünlerinizi bu şekilde pazarlayabilirsiniz. Yalnız anlatacağımız bu püf noktayı da kaçırmayın.

Sanat eserlerinize anlam katabilirseniz satışlarınız fırlayacaktır. Anlam katmak püf noktadır. Peki, nedir anlam katmak? Yaptığınız eserin bir hikâyesi, bir kurgusu varsa bir anlamı da vardır. Bunun üzerinden yürüyün. Yani sanat eseriniz bir yaşam hikâyesinden esinlenebilir ya da gündemdeki bir olaya dikkat çekmek için yapılmış olabilir. Satışlarınızı arttıracak ve sizi rakiplerinizin önüne geçirecek püf nokta budur.

 El sanatları konusundaki yeteneklerinizi köreltmeyin. Evde iş olanakları el sanatları konusunda yetenekli olanlar için daha geniş bir yelpaze kaplıyor ve bunu avantaja çevirmek sizin elinizde.

E-Ticaretin Sırlarını Açıklıyoruz

Sahibinden, Gittigidiyor, Hepsiburada, n11 gibi e-ticaret devlerinin olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Hatta öyle devleştiler ki dünyanın en önemli e-ticaret sitelerinden biri olan E-Bay , Gittigidiyor’u satın aldı.

Bu siteler, alıcı ve satıcıyı buluşturan sağlam siteler. Böyle sağlam rakipler arasından sıyrılmak tabi ki kolay olmadığı için olaya gerçekçi yaklaşıyoruz ve sizlere tabi ki bu tarz alıcı ve satıcıyı buluşturan site açmanızı önermiyoruz.

Önereceğimiz para kazanma yöntemi evde ne iş yapabilirim sorusuna cevap niteliğinde… Evet, bu sitelerde satıcı olabilirsiniz. Fakat sitelerin içerisinde zaten binlerce satıcı var ve insanlar neden sizden alışveriş yapsınlar?

Bunun da cevabı var merak etmeyin. Püf noktaları madde halinde paylaşıyoruz.

  • Satıcıların büyük bir kısmı ürünlerin tanıtımını yapmıyor. İnsanlar para verip alışveriş yaptıklarında ürünü tanımak ve ne alacaklarını tam olarak bilmek isterler. Samimi açıklamalar ile ürününüzü detaylı şekilde tanıtmaya özen göstermeniz gerekiyor.
  • Satıcılar sattıkları ürünlerin fotoğraflarını detaylı ve net bir şekilde paylaşmıyor. Başarılı bir satıcı olabilmek için ürününüzün birçok fotoğrafının olması gerekiyor.
  • Satıcılar, ürünlerini zamanında göndermeye özen göstermiyor. Böyle olunca da ticaret puanları olumsuz etkileniyor. Ürününüzü zamanında kargoya vermeniz ve gerekirse kargo şirketini sıkıştırmanız gerekiyor.
  • Satıcılar samimi değil. Kargo paketinin içerisine sizi tercih ettikleri için samimi bir teşekkür belirten bir kart koymanız, sizi tercih edilen satıcı haline getirebilir.
  • Satıcılar, her ürünü satmaya çalışıyor. Sizler, kendinize bir kategori seçmeli ve o kategori dışına çıkmadan ürününüzü satmalısınız. Ayakkabı satıcısı iseniz bir sonraki satışınızın da ayakkabı olması gerekiyor. Güven ve kalite için önemli bir nokta da bu.
  • Satıcılar ürünlerini tedarikçiden pahalı alıp kar edemiyor. Sizin yapacağınız, gerekirse kış sezonunda indirime düşen yazlık elbiseleri alıp maliyetinizi olabildiğince düşürüp kâr etmek olacak. 
  • İlk ürünlerinizde kârı değil, sürümü düşünün. Gerekirse hiç kâr etmeden satın ki insanlar size olumlu yorumlarda bulunsun ve ticaret puanınız hemen yükselsin.

Verdiğimiz önerilerle sitelerde bulunan satıcılardan sıyrılabilir ve güzel paralar kazanabilirsiniz. Ne satacağınızı bilmiyorsanız, talep edilen mallar hakkında piyasa araştırması yapıp ürünü bulabilir ve tedarikçi-toptancı ayarlayabilirsiniz.

Ya da bunların hepsini bir kenara bırakır, kendi e-ticaret sitenizde kendi ürününüzü satarsınız. Fakat bu işin provasını satıcı olarak büyük sitelerde yapmanız sonraki işiniz de e-ticaret sitesi kurmaksa işinize yarayacaktır.

Evde satmak için ne yapabilirim diyenler için bu seçeneği ayrıntılı olarak paylaştık. Evde para kazanmak için yapılacak işler tabi ki bu kadar değil. Devam ediyoruz.

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

Evde para kazanmanın yolları arasında sabır isteyen bir işe değiniyoruz. E-kitap ile para kazanılabileceğini herkes biliyor fakat artık sıradan konular anlatmadığımızı biliyorsunuz. Olayın püf noktasına inelim. Önem vermeniz gereken noktaya…

Sıradan olayları anlatmayın, saçma olsun ama farklı olsun. İlham alın, fikir alın ama kopya olmayın. Nereden ilham alabileceğinizi söylüyoruz. Türkiye toplumuna benzer başka ülkelerin toplumlarından sevilen ve başarılı olan kitapları araştırabilir, kurgularından fikir ve ilham alabilirsiniz. Sizler, kopya olmayacaksınız. Özgünlüğünüzü kazanmanıza bu tür araştırmalarınız basamak olacak. Bazen tarihten, bazen günümüzden bazen de yazılmış romanlardan esinleneceksiniz.

E-kitap evden yapılabilecek işler arasında olduğu için avantajlı. Fakat yazmak sabır istiyor. Genellikle kitap yazmak isteyenlerin bu isteği anlık hevesler oluyor. İş sabıra gelince birçok kişi vazgeçiyor.

Sabretmek tabi ki en önemli nokta fakat tek önemli nokta değil. Bir roman yazacaksanız ve konu arıyorsanız tamamen hayal gücünüzü kullanmanız gerekiyor. Romanınızda mantık değil hayal gücü hâkim olduğu zaman başarılı olursunuz.

Evde yapılacak şeyler hakkında düşünürken e-kitap seçeneği de aklınızda bulunsun. En azından normal kitap basımına göre çok daha az maliyet gerektiriyor.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Şenay k - 1 yıl önce
İşe ihtiyacım var
Avatar
Mustafa - 1 yıl önce
Evde paketleme işi almak istiyoruz-2 kişiyiz.
meram-konya
5415257655
Avatar
Ebru - 1 yıl önce
Evde iş imkanı istiyorummm
Avatar
Dudu güler - 1 yıl önce
Evde paketleme veya dikiş işi yapabilirim
Avatar
Fatma Erşahin - 1 yıl önce
Merhaba konya meram da oturuyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum. Bu işe çok ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.
Avatar
Aysun süt - 1 yıl önce
Evde paketleme çocuk bakımı nikah şekeri ve davetiye katlama her işi yapabilirim adana Yüreğirde oturuyorum