Yeni İş Kuranlara 50 Bin TL Hibe Devlet Desteği 100 Bin TL Kredi

Yeni iş kuranlara devlet destekleri 50 bin TL kosgeb hibe şartları. 100 Bin TL faizsiz kredi başvuruda istenen evraklar, Kosgeb kayıt işlemleri nasıl olur.

Yeni İş Kuranlara 50 Bin TL Hibe Devlet Desteği 100 Bin TL Kredi
28 Kasım 2019 Perşembe 00:51

Yeni iş kuranlara 50 bin TL hibe devlet desteği 100 bin TL kredi Bilindiği üzere istihdamı arttırmak ve işsizlik oranını düşürmek, genç girişimlere yardımcı olmak, kalkınmayı ileri seviyeye taşımak, ülke enflasyonuna katkıda bulunmak ve işletmeler arasındaki rekabeti arttırmak amacıyla, KOSGEB tarafından 50 bin TL tutarın hibe verilmektedir. Bu hibenin yanında 100.000 TL tutarına kadar yüzde sıfır faizli krediler de, genç girişimcilere devlet bankaları aracılığı ile sağlanıyor. Kosgeb tarafından verilen bu yardılar, doğal olarak bazı kritirlere göre değerlendiriliyor. Genç girişimcilerin başvuru yapmadan önce, aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurmalarını istiyoruz. Bu kriterlerden sonra, KOSGEB’in programlarını takip ederek, başvuru sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

50 Bin TL Kosgeb Hibe Kredisi Şartları

  1. Kosgeb tarafından verilen derslere katılım.(Zorunlu 70 saat)
  2. Kosgeb derslerinden sonra girişimcilik sertifikasının alınması
  3. Kosgeb resmi internet sitesinden başvuru ve takip
  4. İşletmenin hali hazırda açılmış olması
  5. Açılan İşletmede alınan tüm demirbaşların faturalandırılmış olması.(Faturalandırmayan hiçbir demirbaşa destek verilmiyor.)
  6. İşletme projesinin, KOSGEB tarafından uygunluk alması
  7. Maaş yardımı alabilmek için, elemanların en az önlisans mezunu olması.

Bu durumlar karşılanırsa eğer, 50.000 TL’ye kadar hibe alabilirsiniz. Bununla beraber aynı şartlar, 100 bin TL kredi için de geçerli kılınmıştır.

KOSGEB DESTEKLERİ NELERDİR?


1.KOBİ Proje Destek Programı
2.Tematik Proje Destek Programı
3.İşbirliği Güçbirliği Destek Programı
4.AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı
5.Genel Destek Programı
-Yurt İçi Fuar Desteği
-Yurt Dışı İş Gezisi Desteği
-Tanıtım Desteği                                                                                                                                                                                                                                                                                                        -Nitelikli Eleman İstihdam Desteği
-Danışmanlık tam Desteği
-Eğitim Desteği                                                                                                                                                                                                                                                                                                          -Enerji Verimliliği Desteği
-Tasarım Desteği
-Sınai Mülkiyet Hakları Desteği
-Belgelendirme Desteği
-Test, Analiz ve Kalibrasyon Desteği
-Eşleştirme Desteği
-Bağımsız Denetim Desteği
6.Girişimcilik Destek Programı
7.Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Destek Programı
8.Kredi Faiz Desteği
9.Laboratuvar Hizmetleri

KOSGEB KAYIT İŞLEMLERİ NASIL OLUR?


1.KOSGEB'İN resmi web sitesi üzerinden "E-KOBİ" kategorisinde yer alanÇevrimiçi İşlem Merkezinden KOSGEB'e ilk kayıt butonuna basmalısınız,

2.İşletmenizin KOBİ vasfı taşıyıp taşımadığının tespitinin yapılması için KOBİ beyannamesinin doldurulması gerekir,

3.Doldurulan beyanname de KOSGEB uzmanları tarafınca incelenecektir,

4.Kayıt işlemi tamamlanmasının ardından planladığınız desteklere uzmanlar ile görüşerek başvuru yapabilirsiniz.

KOSGEB SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

KOSGEB'in 2018 Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğini veya hibesini almaya hak kazanan işletmelerin, başvuru aşamasında sisteme girdikleri e-posta adreslerine e-posta, cep telefon numaralarına da SMS olarak bilgi notu gönderilecek.
 

BAŞVURU İÇİN İSTENEN EVRAKLAR

•KOBİ Beyannamesi

•KOBİ Bilgi Dökümanı

•Oda Faaliyet Belgesi

•Ticaret/Esnaf Sicil Gazetesi

•İşletmeye Ait İmza Sirküleri(Resmi belgelerde yer alan imzaların örnekleri), İmza Beyannamesi

Not: Evrakların fotokopileriyle birlikte, asıllarının da belgelenmiş bir şekilde bulunması gerekmektedir. Evraklarını eksik ya da hatalı getiren girişimcilerin projeleri reddedilmektedir ve süreç uzamaktadır.

Başvuru için gerekli evrakların, kayıt forumunun doldurulmasının ardından teslim edilmesi gerekmektedir. Bu süre genel olarak 15 günlük bir periyottur ve başvuru yapıldıktan sonra 15 gün içerisinde teslim edilir. Ayrıca söylemek isteriz ki, bu kredinin alınabilmesi için üstteki şartların mutlaka tamamlanması gerekir. Aksi takdirde bu şartları tamamlamayan işletme sahipleri, krediyi alamazlar. Her yıl bu kredi için bazı düzenlemeler ve yenilikler yapılır. Yani sistemde bazı değişiklikler olacağı için, 2018 yılında kredi şartlarını incelemenizi öneririz. Bu gibi bilgiler KOSGEB’in resmi internet sitesinde yazmaktadır. Kosgeb şartları ve istenen tüm evraklar aynı zamanda bu site üzerinde sizlere aktarılmıştır.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.