Maddi Yardım Yapanlar Acil Para Yardımı Yapan Kuruluş Dernek Zenginler

Maddi Yardım Yapan Kuruluşlar, Kimden maddi yardım alabilirim, Devletten yardım almak, Maddi yardım almak istiyorum, Para yardımı yapan dernekler, Maddi yardım yapan ünlüler zenginler

Maddi Yardım Yapanlar Acil Para Yardımı Yapan Kuruluş Dernek Zenginler
30 Ağustos 2018 Perşembe 20:00

Maddi Yardım Yapan Kurumlar

Günümüzde maddi yardım arayanların sayısında her geçen gün artışlar meydana gelmektedir. Özellikle her açıdan para yardımı nasıl alabilirim diyen kimseler, kendilerine uzanacak bir el arayışı içindedir. Ülkemizde yardım kuruluşları sayıca fazla olup, bu tarz zor durumlar içinde olan kişilere verilen önem her geçen gün artmaktadır. Kimden maddi yardım alabilirim diyenler aşağıdakilerden birine başvurduğunda, kısa süre içinde geri dönüş alacaktır. Mağduriyeti ortadan kaldıran ve insanlara yeniden umut olan bu maddi yardım kurumları pek çok açıdan da beğenileri üstünde toplamış kaliteli kurumlardır. İnsana verdikleri değer bir hayli fazla olurken, onları anlama biçimleriyle de takdirleri üzerine toplamışlardır. 2018 de maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar ise şu şekilde olmaktadır:

Devletin Maddi Yardım Yapan Kuruluşları

Engelli Yardım

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı engelli vatandaşlarımıza özel yardım veren yerler arasındadır. Bu kişilerin her türlü sosyal yardıma ulaşması açısından verilen bu hizmet, topluma sorunsuz şekilde ayak uydurmaları açısından desteklenmeye devam etmektedir. Engelli parası bu şekilde verilmekte olup kısa süreler içinde bu kişilere dönüş sağlanır.

Barınma ve Yakacak Yardımları:

Barınma yardımı ve yakacak yardımı almak istiyorum diyenleri de unutmayan Bakanlık, onlara yönelikte bir yardım seçeneği oluşturmuş durumdadır. Bu alana başvuran ve bu alandan destek isteyen kişilere ise 30 gün içinde yardım edilmektedir. 

Eğitim Yardımları

Eğitim yardımları adı altında öğrencilerin pek çok ihtiyacının karşılanmasına başlanmıştır. Bu öğrencilerden engelli olanların ücretsiz olarak okullarına taşınması işlemi, burs işlemleri, barınma gibi işlemler yine bu bakanlık tarafından yerine getirilmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Tarafından Yapılan Yardımlar

Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalardan sonra pek çok alanda kişilere maddi yardım verilmesi kararlaştırılmıştı. Ve pek çok alanda  uzun zamandan beri maddi destek almak istiyorum diyen kişilere yardım eli uzatmaya devam etmektedirler. Engelli yardımı, aile yardımı, eğitim yardımı, barınma ve yakacak yardımı gibi pek çok ihtiyaca uygun maddi destek vermektedirler. Günümüzde maddi yardıma ihtiyacım var diyenlerin ilk olarak başvurduğu yerlerden biri olarak bilinir. Fakirlere para yardımı eden kurumlar arasında olan bu kurum şu tarz yardımları ulaştırır:

Bayanlara Maddi Yardım

Dul Maaşı

Eşi vefat etmiş kadınlara maddi yardımlar arasında olan dul maaşı aynı zamanda boşanmış kadınların her ay ellerine düzenli olarak para geçmesi anlamına gelir. Aylık olarak 250 lira veya iki ayda 500 lira şeklinde de verilebilmektedir. Bu şekilde kişilerin PTT üzerinden paralarını çekebilmeleri mümkün olacaktır.


Bebek Bakım Yardımları

Bayanlara maddi destek yardımları arasında Bebek bakım parası da vardır Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kişilerin bu zor dönemlerini daha iyi atlatabilmelerin önünü açmış durumdadır. 2015 yılından sonra uygulanan bu maddi yardımlara göre, bir çocuğa 300, iki çocuğa 400 ve diğer çocuklar için 600 TL olarak doğum yardımı yapılmaktadır.
Bakanlığa bağlı olarak verilmekte olan bu para yardımına başvuru için, kişilerin yapması gereken şey son derece basittir. Bunun için internet üzerinden sosyalyardimlar.gov.tr adresine girmeniz gerekir. Buradaki madi yardım başvurusu formu nu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  

Bayanlara Para Yardımı

Annesi veya babası vefat etmişse kızlara ölüm aylığı bağlanır. Ayrıca Bayanların maddi yardımı alırken evlenmeleri halinde devlet tarafından çeyiz parası verilir. Buda aylıklarının 24 katına tekabül eder. Ayrıca çeyiz parası nasıl alınır yazımızı okuyabilirsiniz.

Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Devletin maddi yardımları arasında olan bu yardım şekli maddi açıdan yetersiz olan ve gerçekten maddi yardıma ihtiyacı olan bayanlar ın başvurması gereken bir adrestir. Bu adres sayesinde ailelere para yardımı yapılırken, onların gıda ihtiyaçları da bu şekilde karşılanmaya devam etmektedir.

Maddi Yardım Yapan Dernekler

Çabader Derneği

Maddi yardım almak istiyorum diyenlerin başvurması gereken diğer yerlerden biri de Çabader derneğidir.İhtiyacı olanlara yardım yapan dernekler arasında olan Bu dernek özellikle aile yardımları ile ünlü olmuş bir adres durumundadır. Buranın kurulması ise kişilerin kendi imkanlarıyla gerçekleşmiştir. Bu imkanlar dahilinde yardıma muhtaç olan ailelere maddi destek sağlamaya devam etmektedirler. Kısıtlı imkanlarla bunu başaran dernek, uzun zamandan beri bu alanda en dikkat çeken isimlerden biri haline gelmiştir.

Endes Derneği

Engelli yardımları yapmakta olan Endes, onların zor hayatlarını biraz olsun kolaylaştırmak için çalışmalara başlamış durumdadır. Onların sağlıklı bir hayat yaşamasını sağlamak için çalışmakta olan Endes, bir milyon engelli vatandaşa destek olmak için çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Bağışlar ile ilerlemeye çalışan bu dernek, engellilerin daha iyi imkanlar içinde yaşayacakları bir dünya ortaya çıkarır. Onların kendilerini daha özgür şekilde olmasını sağlarken, her açıdan maddi olarak sıkıntı çekmelerinin de önüne geçmeyi istemektedir.

AİP Derneği

AİP, maddi anlamda muhtaç olan kişilere yardım ulaştırmak olan özel bir dernektir. Kişilerin sağlık ihtiyaç desteği ve yeni doğan çocuk parası gibi pek çok ihtiyacını karşılar. Aynı zamanda gıda yardımları da yaparak, kişilerin zor zamanlarını daha iyi bir şekilde geçirebilmesini sağlar. Öte yandan ihtiyaç sahibi olan kişilerin maddi anlamda bu zorluklarının ortadan kaldırılmasına yönelik, çalışmalara başlamış durumdadır. Maddi yardım başvurusu nereden yapabilirim diyenlerin ilk olarak başvurması gereken bir yerdir. Özellikle kısa dönüşler sağlamasıyla kişilerin dertlerine çare olmaktadır. 

Oflaz Derneği:

Acil para yardımı arayan kişilere yardım ulaştıracak ve onları maddi imkânsızlıklardan kurtaracak diğer dernekler arasında ise Oflaz Derneği vardır. Bu dernek uzunca bir süredir maddi açıdan zorluklar yaşayan çocuklara yönelik destek olmaktadır. Bu çocukların eğitim açısından çekmiş olduğu sıkıntıları bitirmeyi hedefleyen dernek, onların diğer öğrencilerle aynı koşullara sahip olması için çaba göstermektedir. Bu bakımdan pek çok köy okuluna da desteklerini sürdürürken, bu okullardaki tüm eksikliklerinin giderilmesine yönelik çalışmaktadır. Özellikle köy okullarının en büyük sorunlarından biri haline gelen yakacak, giyim, ders araç ve gereçleri, okulun şartları gibi pek çok durumun giderilmesine yönelik incelemelerini sürdürmeye devam etmektedir. Öte yandan geçmişte pek çok köy okuluna bu şekilde yardımlarını ulaştırmıştır. Ve bu okulların her zamankinden daha iyi ve sağlıklı olmasına olanak tanımıştır. 

Maddi Yardım Yapan Zenginler İş adamları Ünlüler:

Bunun yanında maddi yardım yapan zenginler arasında da pek çok kişinin olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Haydar Çolakoğlu

Maddi yardım yapan iş adamları arasında haydar çolakoğlu yardıma muhtaç olan kişilerin ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde çalışmalara başlamış durumdadır. Eğitim alanında pek çok yardıma muhtaç kişiye yardım ulaştırmış durumdadır. Bu bakımdan eğitim alanında muhtaç olan nereden para yardımı alabilirim diye soran kişilerin başvurması gereken bir isim olmuştur. 

Ali Doğramacı

Ali Doğramacı'da Maddi yardım yapan ünlüler arasındadır. Belki de gelmiş geçmiş en çok maddi yardım yapan kişiler den biri haline gelmiştir. Bunun yanında maddi yardım yapan kişi ve kurum adı olarak daha pek çok isim vardır. Bunlardan biri de

Ferit Şahenk’tir.

Sadece 10 yıl içinde 300 milyon dolara yaklaşan bir bağış gerçekleştirmiş durumdadır.

Fikret Öztürk

Opet’in yönetim kurulu başkanı Fikret Öztürk’te bu alanda yaptığı binlerce bağışla adından bahsettirmiş bir isim haline gelmiştir. Geçtiğimiz günlere kadar yaptığı bağış tutarı ise neredeyse 230 milyon dolara ulaşmış durumdadır. Bunun yanında maddi yardım yapan hayırseverler arasında;

Hacı Boydak, Tuncay Özilhan, Ali Ağaoğlu, Mehmet Ali Aydınlar, Erol Bilecik, Hamdi Akın, İdil Yiğitbaşı gibi isimler vardır. 

Maddi Yardım Yapan Vakıflar

Vakıflar Genel Müdürlüğü:

Başbakanlık bünyesine bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü, fakir ve fukara fonunda birikmiş olan tutarları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmakta olan bir kurumdur. Buradaki tutarı maddi anlamdan yetersiz olan kişilere veren bu kurum onların rahat bir nefes almasını sağlayacaktır. Devletten maddi yardım almak için yapılması gereken sadece birkaç işlem bulunur. Bu adrese başvuru formu ile başvurunun yapılması gerekecektir. Ardından yetkililer kişinin bu yardıma ne kadar ihtiyacının olduğunun araştırmasını yapar. Bu araştırmalar sonrasında ise yardıma gerçekten muhtaç olduğu anlaşılan kişilere maddi yardım yapılmaktadır.

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı

Maddi yardım yapan dernekler arasında olan Türkiye Sokak Çocukları Vakfı, resmi ve özel bir kuruluş olarak bilinir. Genellikle çalışmalarını Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı olarak yürütmektedir. Sokak çocuklarının yeniden hayata kazandırılmasına yönelik çalışmalar yürütürler. Bu bakımdan bu sokak çocuklarının anne ve babalarına maddi yardım yapılır. Bu yardımların yapılmasının sebebi ise, çocukların sürekli bulunduğu sokaklarda artık olmasına engel olmaktır. Bu yüzden de onların her açıdan ihtiyaçlarını karşılayacak yönden maddi yardımlar yapılır. 

Türkiyem Vakfı:

Sosyal yardım ve dayanışma vakfı yardımları almak isteyen kişiler aynı zamanda bu vakıfa da başvurabilirler.  Uzun zamandan beri pek çok yardıma muhtaç kişiye yardımları ulaştırmış olan vakıf, onların daha iyi imkanlar halinde yaşamasını sağlıyor. Bu bakımdan kişilerden bağış üsülüyle yardım toplarken, bunların gerçekten yardıma muhtaç olan kişilere aktarılmasını sağlıyor. Komşusu açken tok yatan bizden değildir sloganıyla yola çıkan vakıf, bu slogan üzerine milyonların desteğini bekliyor. Pek çok aileye ve öğrenciye yardımcı olduklarının altını çizen vakıf, bu yardımların artarak süreceğini belirtti. Bu bakımdan daha fazla kişiye ulaşılması ve yoksulluğun daha az seviyelere indirilmesi için kişilerden bağış beklediklerini duyurdu. 

Halis Toprak Vakfı:

Öte yandan Halis Toprak Vakfı da, maddi yardım nerden alabilirim sorularınızı bitirecek olan yerler arasında oluyor. Uzun zamandan beri gerçekleştirdiği yardımlar ve uygulamalar ile adından söz ettiren Halis Toprak Vakfı, maddi anlamda öğrencilerin yanında olduğunu belirtiyor. Özellikle bu çocukların geliştirilmesi için seferber olan vakıf, onların maddi imkânsızlıklara takılmadan eğitimlerini iyi bir şekilde devam ettirmelerinin önünü açmış durumdadır. 

Tekfen Vakfı:

Maddi yardım nasıl alabilirim diyen öğrencilerin mutlaka incelemesi gereken yerlerden biri Tekfen Vakfı’dır. Her yıl binlerce öğrenciye burs sağlayan bu vakıf, pek çok üniversite öğrencisinin tüm eğitim masraflarını bu şekilde karşılamış durumdadır. Ama bu para yardımına başvurmak için öğrencilerden bazı şartları yerine getirmeleri isteniyor. LYS’ de ilk 10 bin arasında olmaları bu bursu alabilmelerini sağlıyor. Aynı zamanda bazı bölümlere giden üniversite öğrencileri de bu bursa başvurabiliyor. Bu şekilde burs alıp alamayacakları ortaya çıkıyor. Bursa başvurabilen bölümler ise; mühendislik, mimarlık ve idari bilimler gibi bölümler oluyor. 

Not:Çalışmıyorsanız İşsizlik maaşı alabilirsiniz işsizlik maaşı nasıl alınır yazımızı okuyun.


Öğrencilere Maddi Yardım Maddi Destek


Öğrencilere yardım yapan yerler arasında daha pek çok vakıfı görebilmeniz mümkündür. Bunlardan bazıları öğrencilere karşılıksız burs sunarken, bazıları da başarı sıralamasına dikkat ederek burs sağlamaya devam ederler. İzmir Ticaret Borsası, bu vakıflardan biridir. Buraya her şehirden kişi başvurabilir. Türkiye Milli Kültür Vakfı da öğrenciye burs veren yerler arasındadır. Bu vakfın verdiği burs ise yılın dokuz ayı geçerlidir. Bu şekilde öğrenciler yıl içinde eğitimlerini daha iyi bir durumda gerçekleştirebilirler. 
Toplum Gönüllüleri Vakfı da, öğrencilere geri ödemesiz burs veren yerler arasında olurken bu vakfın verdiği burs bir yıl boyunca geçerli olacaktır. Bu bursa başvurabilmek için vakfın ortaya çıkardığı bazı şartlar bulunuyor. Buna göre öğrencilerin bu burstan yararlanabilmeleri için mutlaka yaz kampına katılmaları şarttır.
Son olarak Sabancı Vakfı’da öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılayan yerler arasında oluyor. Meslek ve teknik liselerine burs veren bu vakıf, yılın dokuz ayı kişilere burs sağlıyor.

!!!Aşağıdan Yorum Yap Yardım Talebinde Bulun Sesini Hayırseverlere Duyur !!!

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Tuba Pehlivan - 3 hafta önce
Merharalar Allah rızası için yardım edin bana ne olur ben şeker çolmak ve tansiyon hastasıyım ve ben çok kötü durumdayım evim kira eşimin işi yok ellektirik suyu veremiyorum iki tane çocuğum var onları okul masraflarını karsilayamiyorum çok kötüyüm ben ne olur yardım edin sesimi duyun 05534497236 lütfen Allah rızası için ablamın evinde kalıyorum kira veremiyorum diye teşekkürler
Avatar
Canan - 3 hafta önce
Dört öğrencim var ikisi büyük biri 1. Sınıfa gidecek diğeri ana sınıfına gidecek ama iki büğün çok ihtiyaçaları çok üstelik ikiside çok başarılı ne yavrularima yardım edin 05456370872
Avatar
Hasan - 3 hafta önce
Allah rızası için gör beni evimizin catısını yaptırmam lazım yardımcı olurmusunuz nolur 15bin ihtiyacım var nolur beni görün Hasan ÜNUVER TR 190006701000000050515416
Avatar
Derya - 3 hafta önce
Merhaba %84 engelli babam şizofren ve kalp rahatsızlığı olan babamla yaşıyorum intr sitesinde yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunduğunuzu okudum evimiz kira babamın sadece emekli maaşı var ama bir kısmı kredi borcuna gidiyo kalani da yetmiyo ihtiyaçlarımızı karşılamakta çok zorlanıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim deryakolsuz46@gmail.com
Avatar
Yüksel KURTULMUŞ - 3 hafta önce
Yüksel KURTULMUŞ
Ikiz oğullarım var 8 yaşındalar
Bu sene konuşma problemi yüzünden tekrar ilkokul birinci sınıfa gidecekler
Ben çalışıyorum 2012 yılında iflas ettim bu sebepten maaşımın 1/4 unde haciz var. Evim kira eşim çalışmıyor. zor geçiniyorum.
05392299711
belissimo78@gmail.com
Maddi yardıma ihtiyacım var
Avatar
Eylem Metin - 1 ay önce
Hayırlı akşamlar. 10 aylık bebeğim var. Bebek bezine, ıslak mendile, devam sütü mamasına, bebek kıyafetlerine ihtiyacım var. Hazreti Muhammed komşusu açken tok uyuyan Müslüman değildir demiş. Para istemiyorum. Kendim için bir şey istemiyorum. Çocuk sahibi olan ne söylemek istediğimi anlar. 2 ay emzirdim. Sütüm kesildi. Şekerli su, kutu süt ile büyüttüm bebeğimi. Çocuğunuz aç olduğu için sabaha kadar uyumadığı günler oldu mu? Bebek bezi bulamadığınız zaman çamaşır katlayıp koydunuz mu? Müslüman Müslüman'a destek olmuyorsa kıyamet kopsun.
emtn2018@gmail.com
Mail adresim.
Allah rızası için yazmış olduğum mesajı görmemezlikten gelmeyin... Dolandırıcı değilim. Allah korkusu olan insanım. Muhammed Mustafa'ma sırtınızı çevirmeyin...
Avatar
Füsun - 1 ay önce
Hagi kapıyı calsam bilemiyorum bir yardım edin çok ihtiyacım var maddi olarak
Avatar
Eylem Metin - 1 ay önce
Merhaba. Evliyim. 9 aylık bebeğim var. Eşim sigortalı olarak çalışıyor. 2 milyar 20 tl maaş alıyor. Hiç bir yer destek olmuyor. 5 numara bebek bezine, ıslak mendile, 3 numara devam sütü mamasına, erkek bebek kıyafetlerine ihtiyacım var. İkamet etmekte olduğumuz ev kira. Eşimin ikinci eşiyim. Eşimin ilk eşinden 3 tane çocuğu var. 3 tane çocuğu için her ay nafaka ödüyor. Elektrik faturası, su faturası, mutfak masrafı. 2 milyar 20 TL maaş yetmiyor. Para istemiyorum. Bebeğimin ihtiyaçlarını kargo ile göndermek isterseniz kabul ederim. Dua ederim. Allah rızası için destek olurmusunuz? Şekerli su ile büyüttüm bebeğimi. Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed’in hatırı için bebeğim için el uzatırmısınız? Evladınız karnı aç kafasını yastığına koydu mu? ????