Hesap Numarası Banka Kartında Nerede Yazar (Tüm Bankalar)

Hesap numarası banka kartının neresinde yazar tüm bankalar. Hesap no banka kartında nerede hangisi Hesap Numarası kartta yazmıyorsa nasıl öğrenilebilir ?

Hesap Numarası Banka Kartında Nerede Yazar (Tüm Bankalar)
15 Eylül 2017 Cuma 17:55

Günümüzde banka hesapları, bizlerin para saklama konusunda ilk tercih ettiği yöntemlerdir. Bankalar tarafından sunulan banka hesapları, para transferleri, havale, eft, fatura ödemeleri, kurum ödemeleri vb gibi işlemlerde tercih edilmektedir. Bizlere gelen yoğun sorulardan bir tanesi de, hesap numarası nerde yazar hesap numarası hangisi sorusudur. Sizler için, banka hesap numarası nerde yazar sorusuna, banka banka ayırarak cevap verdik.

Maaş kartında hesap numarası nerede yazar ?

Bireyler çalıştığı kuruluşlardan maaşlarını alabilmek için, bankaların maaş hesaplarını tercih etmektedir. Bireylere ait hesap numarası da, genellikle isim soyisimin yazıldığı puntonun alt kısmındadır. Kartın üzerinde kabartmalı bulunan rakam, sizlerin kart numarasıdır hesap numarası ile karıştırmayınız. Onun altında kabartmalı olmayan yani baskılı şekilde 16 hane yazar. Bu 16 hanenin ilk 4 hanesi, şube kodudur ve geriye kalan 12 hane sizlerin hesap numarasıdır. Bu 12 hanelik kısmın da , ilk 8 hanesi müşteri numarasıdır. Son 4 hanesi ek hesap numarasıdır. Bu iki numara yani müşteri numarası ve ek hesap numarası, banka kartı hesap numarasını oluşturur. Aslında bu açıklamadan sonra, kart üzerinde hesap numarası nerde yazar sorularına da cevap vermiş oluruz. Eğer Kartınızın Üzerinde TR ile başlayan bir numara varsa bu sizin iban numaranızdır ve iban numaranıza da para gönderebilirler.

Ziraat Genç Bank Kart Hesap Numarası Nerede Yazar ?

Öğrenciler burslarını ve kredilerini Ziraat Bankası üzerinden çekmektedir. Ziraat genç kart hesap numarası nerde yazar ? ya da ziraat bankası şube kodu hesap numarası nerde yazar gibi sorular soruyorsanız muhtemelen bir yakınınız hesap numaranıza para gönderecektir.

İban numarası kartın üzerinde yazar ve TR harfleriyle başlar

İban numarasının son 16 hanesi hesap numarasıdır. Genellikle genç bank kartlar da iban numarası kartın üzerinde yazar.

  • Size iban numaranızla da para gönderebilirler.

Genç Kartımın üzerinde iban numarası yazmıyor

  1. Ziraat Müşteri hizmetlerini arayarak hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.
  2. Ziraat internet bakacılığında hesap numaranız yazar
  3. Ziraat Atm sinden iban numaranızı alıp son 16 haneye bakabilirsiniz.

Yapı kredi hesap numarası nerde yazar?

Yapı kredi bankası kartlarında genel olarak kartın üzerinde hesap numarası yazmaz. Yani sizler hesap numarası nerde yazar yapı kredi gibi bir soru soruyorsanız eğer, hesap cüzdanınız olması gerekir. Yapı kredi müşterilerinin hesap numarası ve IBAN gibi bilgileri, kartın yanında verilen vadesiz hesap cüzdanlarının iç kısmında yani isim-soyismin alt kısmında yazmaktadır.

Kartımın Üzerinde Hesap Numarası Yazmıyor

  1. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız hesap numaranızı internet bankacılığı ile öğrenebilirsiniz
  2. Müşteri Hizmetlerini arayıp Hesap numaranızı Öğrenebilirsiniz (müşteri hizmetlerinin numarası banka kartınızın arkasında yazar)
  3. Hesap cüzdanınız varmı? eğer bankanızın vermiş olduğu hesap cüzdanını atmadıysanız en üstte hesap numarası yazar
  4. İban numaranızı biliyorsanız iban numaranızın son 16 hanesi sizin hesap numaranızdır.
  5. Atm den iban numaranızı fişe yazdırıp son 16 hane ile hesap numaranızı öğrenebilirsiniz
  6. Size daha önce para gönderen birinden hesap numaranızı sorabilirsiniz.

Ziraat bankası hesap numarası nerde yazar?

Ziraat bankası maaş konusunda en çok tercih edilen devlet bankasıdır. Eğer sizlerde hesap numarası nerde yazar ziraat veya ziraat kartında hesap numarası nerde yazar gibi soruları soruyorsanız, kartınızın arka yüzünü inceleyiniz. Ziraat kartlarında arka kısımda 16 haneli numara yazar. Bu numaranın ilk 4 hanesi şube kodu, diğer 12 hanesi ise sizlerin hesap numarasıdır.

Halkbank hesap numarası nerde yazar?

Halk Bankası, Ziraat Bankası gibi devlet bankası olarak varlığını sürdüren bir bankadır. Birçok kurum ve kuruluş maaş ödemelerinde Halk Bankasını tercih eder. Aynı zamanda toplumumuzda birçok birey de, bireysel hesabı olarak Halk Bankası’nı tercih etmektedir. Halkbank kartında hesap numarası nerde yazar ya da halk bankası hesap numarası nerde yazar gibi sorularınız var ise eğer, BANK24 adından bir kartınız var demektir. Yani bu kart bankamatik kartıdır ve hesap numarası da, 16 haneli kart numarasının tam altında yazmaktadır. En başta ayrı şekilde yazan numara şube kodu olmasıyla beraber, devamındaki 11 hane banka hesap numarasıdır.

Cardfinans hesap numarası nerde yazar?

QNB Finansbank, toplumda tercih edilen diğer bir özel teşvikli banka olarak varlığını sürdürmektedir. Bu konuda Card Finans kartıyla dikkatleri üzerinde toplayan banka, ayrıca kredi kartı kullanıcı sayısını da her geçen gün arttırmaktadır. Eğer Finansbank’ın Nakit yani bankamatik kartını kullanıyorsanız, hesap numarası değil de, kart numarasının tam altında IBAN numarası yazar. Yani bu IBAN numarası ile, para transferleri yapabilirsiniz. Ama kredi kartı varsa elinizde, hesap numarası bunun üzerinde yazmaz. Bunu öğrenmek için, sizlere gönderilen ekstreyi incelemeniz gerekir. Card finans kartınızın hesap numarası, sizlere gönderilen ekstrede yazılmıştır.

Vakıfbank bankomat hesap numarası nerde yazar?

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank’tan sonra gelen üçüncü önemli devlet bankasıdır. Bu bankayı tercih eden ve maaşları bu banka üzerinden gönderen birçok kurum ve kuruluş vardır. Bankamatikten paranızı çekmek için kullandığınız bu kart için hesap numarasını öğrenmek istiyorsanız eğer, kartın sol alt kısmına bakmalısınız. İsminizin hemen altında yazılan numara, sizlerin hesap numarasıdır. Yani ulaşılması en kolay banka Vakıf Bankası’dır diyebiliriz.

Garanti bankası hesap numarası nerde yazar?

Garanti Bankası özel teşvikli bir banka olup, toplumda sıklıkla tercih edilen bir bankadır. Birçok birey ayrıca bu bankayı şahsi hesapları ve kredi kartı kullanımları için tercih eder. Garanti paracard hesap numarası nerde yazar veya hesap numarası nerde yazar garanti gibi sorularınız varsa eğer, hesap numaranızın kartınızın üzerinde yazmadığını söylemek isteriz. Hesap numarasını öğrenmek için, Garanti Bankası’ndan mutlaka ve mutlaka vadesiz hesap cüzdanı isteyiniz. Hesap numaranız ve şube kodunuz, sizlere verilen hesap cüzdanında yazmaktadır. Ayrıca söylemek isteriz ki, banka kartının alt kısmında bulunan numara, sizlerin müşteri numarasıdır. Yani bu numara asla ve asla hesap numarası değildir ve karıştırmayınız.

Akbank neo hesap numarası nerde yazar?

Akbank, toplumda yer alan diğer bir özel teşvikli banka olarak varlığını sürdürmektedir. Ayrıca söylemek isteriz ki, Akbank toplumda oldukça fazla tercih edilen bir bankadır. Axess kredi kartı olmasından dolayı, birçok birey ekstra olarak hesap açtığı zaman Akbank’ı seçer. Eğer sizlerde Akbank’ın neo kartını kullanıyor ve hesap numaranızı merak ediyorsanız, vadesiz hesap cüzdanına sahip olmanız gerekir. Ya da bu numarayı, internet bankacılığı ile bulabilirsiniz. Çünkü neo kart üzerinde hesap numarası yazmaz. Ama 16 haneli bankamatik kart numarasının altında müşteri numarası yazar ve en çok karıştırılan konu budur. Yani bu numara, asla ve asla sizlerin hesap numarası değil, sizlerin müşteri numarasıdır. Bankanızı arayarak da, müşteri numaranızı vermeniz durumunda hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

Teb banka kartı hesap numarası nerde yazar?

Teb bankası uzun bir zamandır hayatımızda olan ve avantajlı kampanyaları ile bilinen özel teşvikli diğer bir bankadır. Teb bankası müşterisi iseniz ve aynı zamanda hesap numaranızı merak ediyorsanız, kartınızın sol altına bakmanız gerekiyor. Sizlerin isim ve soyisminizin altında yazan rakamlar, aynı zamanda hesap numaranızdır. Yani bu numara ile para transferleri,eft, havale gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ptt kartta hesap numarası nerde yazar?

Halkımızın birçoğu ödemelerini ve maaşlarını PTT aracılığı ile almaktadır. Bilindiği üzere PTT, devletimizin resmi bir kuruluşu olmasıyla beraber, tüm para transferlerinde güvenli bir noktadır. Sizlerde eğer PTT kart sahibi iseniz ve aynı zamanda hesap numaranızı merak ediyorsanız, kartınızın üzerinde bu numaranın yazmadığını söylemek isteriz. Kartınızın üzerinde yazan 16 haneli rakam, sizlerin kart numarasıdır. Bu yüzden bu numarayı hesap numarası ile karıştırmayınız. Hesap numarasını öğrenmek için, en yakında PTT şubelerine gidebilir ya da telefon bankacılığını tercih edebilirsiniz.

İş bankası hesap numarası nerde yazar ?

İş Bankası özel teşvikli bir banka olmasıyla beraber, toplumda sıklıkla tercih edilen ve kaliteli hizmet sunan bir bankadır. Eğer sizlerde İş Bankası’nın müşterisi olmanızla beraber, hesap numaranızı merak ediyorsanız, kartınızın ön yüzüne bakmanız gerekiyor. 16 haneli bir rakam yazar ve bu rakamlar sizlerin kart numarasıdır. Hemen altında beyaz puntolu şekilde hesap numarası yazar ve yanında siyah küçük şekilde 11 haneli rakamlar vardır. Bu rakamlar sizlerin şube kodu ve hesap numarasıdır. Altındaki müşteri numarası ile kesinlikle karıştırmayınız. Çünkü en çok kafa karıştıran konu budur.

Genç kart hesap numarası nerde yazar?

Genç kartlar, birçok bankanın üniversite öğrencilerine sunmuş olduğu ayrıcalık sunan kartlardır. Öğrenciler burslarını bu kartlar ile almaları ile beraber, aynı zamanda bu hesaplardan, hesap işletim ücreti, havale-eft ücreti gibi ücretler de hiçbir şekilde alınmaz. Yani oldukça avantajlı bir karttır. Eğer sizlerde hesap numaranızı öğrenmek istiyor ve genç bankkart hesap numarası nerde yazar ya da bankomat hesap numarası nerde yazar gibi sorular soruyorsanız, kartınızın ön yüzünü lütfen inceleyiniz. Çünkü genç kartların neredeyse hepsinin ön yüzünde bu numara yazar. Sadece garanti kart üzerinde sizlerin hesap numarası yazmaz ve bunu öğrenmek için de, mutlaka vadesiz hesap cüzdanınızı isteyiniz. İsminizin ve soyisminizin alt kısmında, Garanti Bankası’na ait hesap numaranız, IBAN ve şube kodunuz yazacaktır. Diğer banka kartlarında az öncede belirttiğimiz gibi bu numara, kartın sol alt kısmında, yani isminizin hemen bitişiğinde yazar. Bazı kartlar bu rakam, 16 haneli kart numarasının altında yazmaktadır.

Bankamatik hesap numarası nerde yazar?

Bankamatik kartları, günümüzde maaş hesaplarında ya da bireysel hesaplar para çekimlerinde, ödemelerde veya para transferlerinde kullanılan özel banka kartlarıdır. Bu yüzden toplumda sıklıkla tercih edilir ve yapılan son araştırmalara göre toplumda bulunan bankamatik kart sayısı yaklaşık olarak 120 milyon civarıdır. Her bankamatik kartının bağlı olduğu bir hesap numarası vardır ve sizlerde bankkart hesap numarası nerde yazar ya da bankamatik kartında hesap numarası nerde yazar gibi sorulara cevap arıyorsanız, kartınızın üzerine bakmanızı öneririz. 16 haneli rakamların alt kısmında genel olarak hesap numarası yazar. Bu numara yoksa, IBAN numarası mutlaka yazar. Bazı bankalarda örnek olarak Garanti Bankasını verebiliriz. Hesap numarası hesap cüzdanlarında yazar yani kart üzerinde bu numarayı aramayınız.

Çekte hesap numarası nerde yazar?

Çekler, günümüzde vadeli para alımlarında kullanılan değerli bir evraktır. Yani çeki yazan kişi, vade tarihine kadar çekin ödemesini yapmak zorundadır. Tam anlamıyla açıklayacak olursak eğer, çeki alan kişi vade tarihi geldiği zaman çekin ödemesi için bankaya gider ve karşı tarafından hesabından bu para çekilir. Çekin üzerinde hesap numarası ise, Sağ orta kısımda hesap sahibinin isim soyisminin alt kısmında yazar. Hesap numarasının altında da hesap sahibinin Elektronik fon transfer için IBAN bilgisi yer alır. Bu bilgilerin hemen üstünde ise, çeki veren özel veya tüzel kişinin imzası bulunur.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cevriye - 2 yıl önce
Bursa'da oturuyorum evde paketleme iş istiyorum
Avatar
ayse - 2 yıl önce
bende calismak istiyorum bunun icin yardimci olurmusunuz yildirimda oturuyorum
Avatar
Hülya acun - 2 yıl önce
bursada ikamet ediyoeum evde boncuk paketleme isi iatiyorm
Avatar
Ebru - 2 yıl önce
Hesap numarası banka kartımda nerede yazıyor nasıl anlayacağım.
Avatar
Sultan - 2 yıl önce
Garanti bankası kartımda hesap numaramı bulamıyorum.
Avatar
Gamze Özdemir - 2 yıl önce
Bursa Osmangazi oturuyorum evde ek iş yapmak istiyorum ilgilenirseniz sevinirim
Avatar
Wlker - 2 yıl önce
yapı kredi banka kartımda hesap numarasını bulamıyorum. yardımcı olur musunuz.
Avatar
Hatice - 2 yıl önce
Hesap numarası ing bank kartında nerede yazar ?