Bankada Çalışanların Maaşları Tüm Banka Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor Listesi

Banka Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor ? Bankada Tüm Çalışan Personel Memur Güvenlik Banka Müdürü Müfettiş Müfettiş Yardımcısı Mühendis ve Avukat Maaşları

Bankada Çalışanların Maaşları Tüm Banka Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor Listesi
09 Mart 2019 Cumartesi 09:30

Bankada Çalışanların Maaşları

Bankalar günümüzde bizlere finansal açıdan destek veren ve her konuda aracılık eden kurumlardır. Günümüzde aktif olarak 20’yi gecik, farklı türden banka bulunmaktadır. Buna ek olarak bankalar profesyonel bir iş disiplini ile yürütülmektedir. Yani her alanın kendine özel bir birimi ve ilgili temsilcisi vardır. Yani bankalarda farklı statülerde bireylerin olduğunu söylemek isteriz. Güvenlik görevlisinden, avukatına kadar tüm temsilciler, belirli maaşlar altında çalışmaktadır. Bizlere yöneltilen sık sorulardan bir tanesi de, bankada çalışan personeller ne kadar maaş alıyor sorusudur. Buna aslıdna net bir bilgi veremesek de, ortalama rakamları yazımızda aktardık. Genel olarak maaş sistemi, bankalara göre değişiklik gösteriyor. Yani A Bankası bir temsilciye 3 bin TL verirken, diğeri 4 bin TL gibi bir maaş verebiliyor. Fakat genelleme yapacak olursak eğer, banka çalışanları ne kadar maaş alıyor sorusunun cevabı, aşağıdaki gibidir.

Bankada çalışan memurların maaşları

Bankada çalışan memurlar, genelde gişeci olarak nitelendirilmektedir ve para giriş çıkışını sağlarlar. Yani bankadaki en risk taşıyan alanlarda bulunmaktadır. Banklarda ilerleme kat edilebilmesi için, mutlaka gişeci olarak işe başlanır. Genel olarak aldıkları ücretler ise, 2.200 TL civarındadır.

Bankada çalışan avukatların maaşları

Bankalarda çalışan avukatlar, borç tahsis edilmesinde büyük göre oynarlar. Yani takibe düşen ve bankaya borcu olan bireyler, avukatlar aracılığı ile borcunu öderler. Avukatlar bankalarda yüksek maaş alan gruba girmektedir. bankada çalışan maaşları konusunda iyi maaş aldıklarını söyleyebiliriz. Şuanda aldıkları ücretler ortalama 3 ile 5 bin TL aralığındadır.

Bankada çalışan mühendis maaşları

Mühendisler bankalarda yazılımsal olarak en gerekli donanımlara sahip olan kişilerdir. Bu nedenden dolayı da aldıkları maaşlar eş zamanlı olarak oldukça yüksektir. Fakat bankalar her mühendisi işi almıyor ve yeterli oranda tecrübe bekliyor. Araştırmalara göre bir mühendis en düşük olarak 4 bin TL maaş alıyor. Bu oran kademeye ve tecrübeye göre 16 bin TL’ye kadar ulaşabiliyor.

Bankada çalışan güvenlik maaşları

Bankalarda güvenlikler, bankaların olmazsa olmazları arasındadır. Çünkü gerekli güvenlikle ve tedbirler, her zaman güvenlikler ile alınmaktadır. Güvenliklerin maaşları da eş zamanlı olarak bağlı bulundukları bankaya göre değişiklik gösterebilir. Fakat genelleme yapacak olursak eğer ortalama 2.500 TL civarında maaş aldıklarını söyleyebiliriz.

Banka müfettiş maaşları

Müfettişler banka şubeleri açısından oldukça önemli konumdur. Çünkü bankaların gerekli tüm işlemlerini ve aynı zamanda denetimlerini, banka müfettişleri yapmaktadır. Bir banka müfettişinin maaşı ortalama olarak, 7.500 TL’den başlamaktadır. Ayrıca kademeye ve tecrübeye göre bu tutar, 10 bin TL civarına kadar ulaşabilmektedir.

Banka müfettiş yardımcılığı maaşları

Müfettiş yardımcılığı kademesi oldukça önem arz eden birimler arasında bulunur. Tek sorumluları banka müfettişleridir ve işlemlerini de buna göre yapmaktadırlar. Ayrıca aldıkları maaşlarda, ortalama olarak 4 bin TL civarında seyir almaktadır.

Banka müdürü maaşı

Banka müdürleri, banka şubelerinde ne sorunlu kişidir. Müfettişlerin bankayı denetlerken tek muhattap oldukları kişiler, banka müdürleridir. Ayrıca aldıkları ücretler de statü ve tecrübesien göre değişiklik gösterir ve aynı zamanda bankaya göre de bu durum değişir. Fakat genel olarak banka müdürlerinin aldıkları ücretler, 7 bin TL civarında seyir almaktadır ve bu tutar her geçen gün artış gösteriyor.

Bankada çalışanlarının aldıkları maaşlar haram mı helal mi ?

Bankalar bilindiği üzere paradan para kazandıkları için, birçok din adamı tarafından haram olarak nitelendiriliyor. Fakat banka çalışanlarının aldıkları maaşlar, helal olarak nitelendirilir. Çünkü insan emeği ve hizmet olmasından dolayı, aldıkları maaşlar sonuna kadar helaldir. Bu konud birçok din adamı, aynı görüşü savunuyor diyebiliriz. Çaba ve uğraş verilen meslekten kazanılan paralar, helal olarak bilinir.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.