Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Hangi bankalar öğrenciye kredi verir öğrenciye verilen Kredi Şartları nelerdir Öğrenciye 10 bin tl Kredi veren bankaların listesini öğrenmek için lütfen yazımızı okuyunuz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir
24 Kasım 2019 Pazar 01:23

Öğrenciye hangi bankalar kredi verir?

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir herkesin aklında bu soru dolaşırken biz bu konuya ilişkin bir yazı hazırladık. Bilindiği gibi bankalar, önemli projelere imza atmakta ve düşük faizler ile kredi olanakları sunmaktadır. Bireylerin nakit ihtiyaçlarında ilk başvurduğu yöntem olan banka kredileri, bazı değerlendirmelerin olumlu olması durumunda bireye verilmektedir. Düzenli gelir belgesi, 3 ay sigortaşartı ve yüksek kredi notu gibi değerlendirmeler, kişide aranan ilk şartlardır. Bu hususların tam olarak karşılanması durumunda, sorunsuz bir şekilde krediler kullandırılmaktadır. Bankaların yenilikçi çalışmaları devam etmiş ve öğrenciler için de yeni çalışmalar yapmıştır.Öğrencilerin eğitim hayatı boyunca yapacağı harcamalar için, bazı bankalar kredi olanağı sunmaktadır. Fakat öğrencilerin gelirinin çok yüksek olmaması, bankaların düşük tutarda kredi vermesine zemin hazırlamıştır. Öğrenciler bankalardan yüksek tutarlarda kredi çekemez ve başvurusu olumsuz olarak sonuçlandırılır. Bunun dışında birçok banka, herhangi bir şart aramadan öğrencilere kredi olanağına kavuşmasını sağlamıştır. Bu bankaların baktığı tek koşul, öğrencinin sahip olduğu yüksek kredi notudur. Eğer öğrencinin yüksek bir kredi notu varsa, orta tutarda bir kredi çekebiir.Fakat öğrencinin kredi notu düşükse, krediyi alması zorlaşır. Bu durumda mutlaka kefil bulması gerekmektedir. Ayrıca düzenli bir kira geliri olan öğrecni, bankaların sunmuş olduğu kredileri kullanabilir.


Öğrenciye Verilen Kredi Şartları


•Ailenin kefil gösterilmesi
•Çalışma durumunda maaş bordrosu gösterimi ve raporlar halinde sunumu
•Eğitim kredisi ismiyle alınan aile tarafından alınan krediler


Yukarıdaki hususları değerlendirmeye alarak, kredi başvurusu yapabilirsiniz. Fakat hatırlatmak isteriz ki, öğrenci olduğunuz zaman kefiliniz yok ve gelirinizi belgeleyemiyorsanız, hiçbir şekilde kredi
çekemezsiniz. Tek çekebileceğiniz kredi, aşağıdaki bankaların sunmuş olduğu eğitim kredileridir. Eğitim kredilerine aileniz ile başvuru yaparak çekebilir ve eğitim masraflarınızı karşılayabilirsiniz.


Denizbank Öğrenci Kredisi


Denizbank’ın birey odaklı çalışmaları, öğrenciler üzerinde de devam etmiştir. Öğrencilere sunduğu 10.000 TL’lik kredi kampanyası, öğrencinin gelirini beyan etmesi koşuluyla verilmektedir. Üstelik 12, 24, 36 ay gibi vade imkanları da öğrencilere avantajlı olarak sunulmaktadır. En yakında Denizbank şubesine giderek ve internet bankacılığını tercih ederek, başvurularınızı yapabilir ve 1-3 iş günü içerisinde eğitim kredisini alabilirsiniz.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi


Eğitim kredisi denildiği zaman akla gelen ilk isim olan Garanti Bankası, öğrencilere 100.000 TL’ye kadar eğitim kredisi vermektedir. Fakat aranan şartlar biraz ağırdır ve normal bireyler gibi, düzenli bir gelir şartı aranmaktadır. Düzenli gelir olmaması durumunda, ailenizi kefil göstererek bu krediyi çekebilirsiniz. Üstelik çekmiş olduğunuz krediyi, 48 aylık bir süreçte ödeyebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Öğrenci Kredisi


Düşük faiz oranları ve avantajlı ödeme planıyla eğitim kredisi sunan İş Bankasıi öğrencilerin harcamalarını sorunsuz yapabilmesi için bazı avantajlı fırsatları aktif etmiştir. Öğrencilere verdiği eğitim kredisinde, piyasadaki en düşük faiz oranları baz alınmış ve öğrencilere uygun şekilde kredi verilmektedir. İş Bankası Öğrenci Kredileri, 12-48 ay vadeye göre verilmektedir ve en yüksek çekim limiti 10.000 TL olarak belirlenmiştir.


Akbank Öğrenci Kredisi


Akbank’ın yenilikçi tavrı, öğrenciler üzerinde de devam etmiştir ve öreğncilerin masraflarını karşılayabilmesi adına bazı olanakları sunmuştur. Akbank üzerinden yaklaık 15.000 TL’ye kadar Öğrenci Kredisi çekilebilmekte ve düşük faiz oranlarıyla 48 aylık bir süreçte geri alınmaktadır. Başvuru yapmak için, en yakında Akbank şubesine gidebilir ve ailesiniz kefi gösterek krediyi çekebilirsiniz.Eğitim kredilerini alabilmek için, mutlaka kefil gösterilmesi veya yüksek bir gelire sahip olunması gerekmektedir. Bunun dışında öğrenciler kendisi giderek kredi çekemezler. Eğer bir öğrenci kredi çekmek istiyorsa, kredi notu yüksek seviyelerde ve geçmiş ödemelerinin düzenli yapılmış olması gerekmektedir.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.