Kolay Kredi Nasıl Çekilir?

Kolay kredi çekmek isteyen herkesi ilgilendiren bir yazı hazırladık. Kolay kredi nasıl çekilir? Kolay kredi çekmek için neler gereklidir. Kolay kredi çekebilmeniz için her türlü bilgi yazımızda mevcut.

Kolay Kredi Nasıl Çekilir?
13 Ocak 2020 Pazartesi 23:38

Kolay Kredi Nasıl Çekilir?

Bir banka kredisi, bir işletme veya birey için en yaygın kullanılan kredi sermayesidir. Banka kredisi işletmelere veya bireylere orta, uzun vadeli finansman sağlar. Banka, kredinin verildiği sabit dönemi (örneğin 3, 5 veya 10 yıl), faiz oranını ve geri ödeme zamanlamasını hesapladıktan sonra ise kredinin tutarını belirler. Banka genellikle işletmenin kredi için bir miktar teminat sağlamasını ister; ancak bir kredi çekme işlemi ​​durumunda bu teminat genellikle girişimci tarafından sağlanan kişisel garantiler biçimindedir. Banka kredileri, sabit varlıklara (tesis ve makine, arazi ve binalar gibi) yapılan yatırımın finansmanı için oldukça fazla tercih edilirler. Genellikle bir bankanın kredili mevduatının daha düşük bir faiz oranı üzerinden borçlandırılırlar. Faiz oranı sabit (örneğin ödenmemiş miktara göre yıllık %8) veya değişken (faiz oranı Türkiye Merkez Bankası baz oranına bağlı olarak değişebilir) olabilir.

Ancak bir banka kredisi, bir kredili mevduat hesabından daha az esneklik sağlar. Kredi ihtiyacı bulunan işletme veya birey, nakit akışı pozisyonunun iyi olup olmadığı hususunda yapması gereken banka kredisi geri ödemelerini ve faizlerini karşılamayı taahhüt eder. Banka kredisi şartlarına uyulmaması, icra veya ekstra cezalar ile sonuçlanabilir. Banka kredileri düşük kârlılık durumu ve iyi banka sicili olan bireylere veya işletmelere sunulma eğilimindedir. Bu tür işletmeler ve kişiler, finansal krizin bir sonucu olarak, sundukları krediler konusunda daha temkinli olan bankalar tarafından yüksek potansiyel olarak algılanmaktadır.

Banka Kredileri Neden Tercih Edilir?

Finansal bir acil durumu, her an herkes yaşayabilir. Ani bir hastaneye yatış, doğal bir felaket ve hatta kısa süre içerisinde gerçekleşecek olan beklenmedik bir kutlama. Para uzmanları, altı aylık harcamalara eşit bir acil durum fonuna sahip olmanız gerektiğini söylese de, herkes bu kurala özenle uymamakta. Peki finansal felaketin geldiği bir anda, ekonomik durumumuzu nasıl garanti altına alabiliriz? Umutsuzluğa kapılma, banka kredileri işte bunun için var. Parayı ne kadar miktarda ve ne kadar acil olarak istediğinize bağlı olarak, bankalara kredi talebinde bulunabilir, acil nakit ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Kredi çekme işlemi yapmadan önce, bunun gerçekten gerekli olduğundan emin olun. Eğer oldukça gerekliyse bile, mümkün olduğunca az kredi çekme talebinde bulunun. Unutmayın, bu bir banka kredisidir ve aldığınız tutarı geri ödemek zorundasınız.

Kefilsiz Kolay Kredi

Hızlı ve kolay krediler, kısa vadeli finansal zorluklarınızla başa çıkmanız için tasarlanmış kredi ürünleridir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu kredilerde başvuru işlemi hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Kolay kredi çekme işlemi genellikle çok az belgelendirmeye sahiptir ve süreç çoğunlukla çevrimiçi olarak gerçekleştirilir. Ülkemizde hızlı ve kolay kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Müşteriler bu kredileri kontrol edebilir ve en iyi teklifi almak için çevrimiçi başvuru yapabilir. Bu kredilerin hüküm ve koşulları birbirinden önemli ölçüde farklılık göstermektedir.

  • Kolay kredi sağlayan bankaların çoğu kredileri için işlem ücreti almaktadır. İşlem ücreti miktarı, şirkete ve kredi miktarına bağlı olarak %1 ile %5 arasında değişebilir.
  • Kolay kredilerin en önemli özelliklerinden biri, kredi tutarının ödenme hızıdır. Kolay krediler söz konusu olduğunda, kredi veren bankalar genellikle çok az belgelendirme isterler. Bu, kredileri birkaç saat içinde vermelerini sağlar. Yeni müşterilere bile birkaç dakika içinde kredi ödemesi sözü veren bankalar dahi bulunmaktadır.
  • Birçok kolay kredi sağlayıcısı, ödünç alınan kredi tutarı karşılığında müşterilere sigorta teminatı sunmaktadır. Kredi süresi boyunca müşteriye bir şey olursa, sigorta bu şirketlerin aidatlarını geri kazanmasına yardımcı olacaktır.
  • Çoğu banka veya kredi sağlayıcısı, 18 yaşın üzerindeki uygun bireylere kolay kredi sunmaktadır. Bununla birlikte, yaş gereksiniminin bir şirketten diğerine göre önemli ölçüde farklı olması muhtemeldir. Bazı şirketler asgari yaş gereksinimini 23 olarak belirlemiştir.

Kolay Kredi Çekme Yöntemleri

Ülkemizde kredi çekme ile alakalı en çok yöneltilen sorulardan biri şüphesiz ki kefilsiz kolay ihtiyaç kredisi olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, son yıllarda listede sürekli yükselmekle birlikte güncel olarak En Çok Banka Kredisi Talebinde Bulunan Ülkeler listesinde 6. sıradadır. Hal böyleyken ülkemiz üzerinde her gün binlerce kişi bankalara kredi talebinde bulunmaktadır. Fakat kabullenmeliyiz ki, kimsenin kolay bir şekilde size binlerce lira borç vermeyeceği gibi, bankalar da size kolaylıkla kredi vermezler. Doğal olarak en çok yöneltilen sorulara bir yenisi daha ekleniyor ve o da şu oluyor, kolay kredi çekme yöntemleri nedir? Bankalara nasıl kolay kredi talebinde bulunabiliriz? İsterseniz bu soruların cevapları ile alakalı detayları hemen kısa bir şekilde size açıklayalım.

  • Banka siciliniz iyi ise veya iyi olduğunu düşünüyor iseniz, bankaların internet siteleri ve mobil uygulamaları üzerinden kredi talebinde bulunabilirsiniz. Öyle ki bazı bankalar SMS yoluyla dahi kredi başvurusu almaktadır. Bu kolaylıktan kesinlikle faydalanın, kesinlikle ama kesinlikle bankaların şubelerini teker teker gezmek zorunda değilsiniz.
  • Bütün banka alternatiflerini denediğinizden emin olun, ülkemizde özel ihtiyaç kredileri veren onlarca banka alternatifi bulunmakta. Birinin kriterleri daha zorluyken diğerinin ki daha kolay, bütün alternatifleri deneyin. Banka kredisi alma şansınızı büyük ölçüde arttıracaksınız.
  • Kolay kredi çekme gibi bir isteğiniz var ise, kendinize uygun bir kredi türü bulun, kulağınıza almasının daha kolay olduğu gelen kredi çeşitlerine başvurmayın. Örneğin tarım işleriyle uğraşan bir birey ve işletme iseniz, bireysel ihtiyaç kredisine başvurmanızı tavsiye etmeyiz. Bu, bankalar sizinle iletişime geçtiğinde ve siz ne için kredi çekmek istediğinizi söylediğinizde kredi alma şansınızı büyük ölçüde arttıracaktır.
  • Bütün bunları yaptıktan sonra dahi bankalar üzerinden kredi almayı başaramıyor iseniz, kredi sağlayıcısı özel şirketleri deneyebilirsiniz. Telefon operatörleri de bu şirketlere dahildir, hattınız üzerinden kredi çekmeyi deneyebilir veya taahhütlü mobil cihaz satın alıp satışını gerçekleştirdikten sonra acil nakit ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.