İlksan Kredisi Nasıl Alınır İlksan Kredi Tablosu Faiz Oranları

İlksan kredi faizleri ve oranları ilksan kredi başvuru şartları, İlksan kredisi nasıl alınır ilksan kredi nasıl çekilir ilksan kredi tablosu

İlksan Kredisi Nasıl Alınır İlksan Kredi Tablosu Faiz Oranları
24 Mayıs 2019 Cuma 14:32

İlksan Kredi       

Bir kamu kurumu çalışanları yardım sandığı olan ve açılımı İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı olan İlksan, üyelerine kredi desteği, ölüm, maluliyet, doğal afet yardımı, şehit ve gazi yardımı, evlilik, ferdi kaza sigortası gibi hizmetler veren bir yardım sandığıdır. İlksan kredi şartları nedir ve ilksan kredi başvurusu nasıl yapılır gibi sorulara yanıtlar arayacağız. Yazımızda, İlksan üyelerinin nasıl kredi başvurusu yapacakları ve kredi şartları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

İlksan Kredi Faizleri 

İlksan, yukarıda da belirttiğimiz üzere sadece ana okul ve ilk okul öğretmenlerini bu kredi avantajlarından yararlandırmaktadır. Bu kişilere kredi desteği veren bu kurum kredilerinden faydalandırabilmek için ilk olarak öğretmenlere sandığa üye olmaları şartını koymuştur. Bununla birlikte her ay düzenli şekilde aidat ödemelerini istemektedir. İlksan 48 aya kadar vade fırsatlarıyla birlikte öğretmenlerin karşısına çıkmaktadır. Bu fırsatlarla beraber düşük faiz oranları da göze çarpmaktadır. Piyasada ki faiz oranlarına göre daha uygun faiz oranları sunan ilksan kredi faizi ise şöyle:

•12 Ay Vade ilksan kredi faizleri %1.09

•24 Ay Vade ilksan kredi faizleri %1.09

•36 Ay Vade ilksan kredi faizleri %1.12

•48 Ay ilksan kredi faizleri %1.18

Civarında olmaktadır. Bu faiz oranları piyasaya baktığımızda en düşük faiz oranlarıdır. Bu faiz oranlarından faydalanmak için gereken şartları yerine getirmeniz ve krediye başvurmanız yeterli olacaktır. Ayrıca İlksan, kredilerini kefilsiz olarak vermektedir. Kredi verirken gereken şartlar dahilinde bir tek şartı %2 sigorta bedelidir. Bu sigorta bedelini vermek istemeyen kişilerin kefilli olarak krediye başvurmaları gerekmektedir. Eğer ki iyi bir kefil sunarsanız bu sigorta bedelinden de kaçınmış olursunuz. Böylece ilksan kredi oranları hakkında sizlere detaylı bilgi vermiş oluyoruz. Genel olarak ilksan kredisi faiz oranları bu şekildedir.

İlksan Kredi Başvurusu

Öncelikli olarak ilksan dan nasıl kredi çekilir ve ilksan kredisi nasıl çekilir gibi sorular soruyorsanız, bazı şartlar taşımanız gerekiyor. İlksan kredilerinden faydalanabilmek için İlksan üyeli süresine bakılmamaktadır. Yeni üyelerde hemen kredi başvurusunda bulunabilirler. İlksan sandığı, kredi başvurusunda bulunan üyesinin kredi notu sorgulaması sonrası kredisine onay vermektedir. Yine düzenli aidat ödemesi yapan veya maaşından kesilen üyelerinin kredi taleplerini değerlendirmektedir. İlksan kredisine başvuru yapmak için İlksan’ın web adresinde ki Borç verme (İkraz ) bölümünde yer alan kredi başvuru formunun eksiksiz doldurulması ve üyenin idari amirine onaylatması gerecektir. Başvuru formu ile beraber kredi kullanacak üyenin kimlik fotokopisi ve maaş bordosunu gösteren belgeyle beraber şahsen veya sandığın adresine posta yoluyla başvuru yapılabilmektedir. Kredinizin onaylanması durumunda hesabınıza EFT yoluyla krediniz gönderilecektir. Kredinizi hızlı şekilde kullanmaya başlayabileceksiniz. Sizlerde eğer ilksan kredisi nasıl alınır gibi soru soruyorsanız, açıklamalarımı ile beraber net bir bilgi almışsınız demektir. Genel olarak ilksan kredi başvuru bu şekildedir.

İlksan Kredi Başvuru Şartları

İlksan kredilerinden, İlksan’a üye olan sınıf öğretmenleri, İl, ilçe Milli Eğitim Müdürleri, yardımcıları, şube müdürleri, Milli Eğitim Bakanlığı kadrosunda bulunan tüm memurlar, Stajyer ve yardımcı sınıf öğretmenleri, Engelli çocuklara eğitim veren öğretmenler faydalanabilmektedirler. İlksan kredisiyle birlikte kamu çalışanları doğal afet yardımı, ölüm yardımı, taşınma ve kredi destekleri almaktadırlar. Sadece ilkokul ve okul öncesi yani ana okul öğretmenlerini uygun kredi imkanlarından faydalandırmaktadır. Bu yazıyla beraber ilksan kredi uygun mu sorusuna da yanıt vermiş oluyoruz.

İlksan Kredisi Çekmek İçin Gerekli Evraklar

•Borçlunun imzaladığı ve kurum amirinden onaylı İkraz İstek Form ve Taahhütnamesi,

•Borçlunun son aya ait kurum amirinden onaylı maaş bordrosu,

•Borçlunun T.C. bilgilerinin yer aldığı kimlik belgesi,

•Üye tarafından imzalanmış İkraz Hayat Sigortası Formu,

•Kurum amirinden onaylı imza sirküleri formu, istenir.

İlksan kredi alma için, yukarıdaki evrakları teslim etmek gerekmektedir. Genel olarak ilksan kredi evrakları bu şekildedir.

İlksan Kredi Kesintileri Nelerdir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yapılacak kredi değerlendirme sorgulaması sonrası onaylanan krediler her haftanın Salı ve Perşembe günleri ödeme yapılmaktadır. Kredi başvurusu süresi ve incelemesi en fazla 7 gün sürmektedir.  Böylece ilksan kredi kaç günde sonuçlanır sorusuna da yanıt vermiş oluyoruz. Onaylanan kredilerden üyenin kullanacağı tutar ve yaşına göre belirlenen hayat sigorta primi, damga vergisi ve borç verme sigorta primi adında 3 farklı İlksan kredi kesintisi uygulanmaktadır. Kalan kredi tutarı da üyenin maaş hesabına aktarılmaktadır. Eğer ilksan ikraz erken ödeme gibi bir işlem yapacaksanız, bu tutarlar tamamen alınır. ilksan ikraz dosya masrafı geri alma ve ilksan kredi dosya masrafı geri alma gibi işlemler söz konusu değildir. Son çıkan kararla bu durum böyle sonuçlanmıştır. Yani ilksan kredi dosya masrafı da alınıyor.

İlksan Kredisi Erken Kapatma

Eğer ilksan ikraz erken kapatma nasıl yapılır gibi bir soru soruyorsanız, başta da belirtmiş olduğumuz gibi bunu kuruma iletmeniz gerekiyor. Geri dönüşer yani ilksan ikraz erken kapatma durumunda, kurum ile iletişime geçmeniz gerekiyor. İlgili alanda kayıtlı telefon numaraları üzerinden gerekli bilgileri alabilirsiniz ve müşteri temsilcisine ilksan kredi kapatma için bilgi almak istiyorum diyebilirsiniz. ilksan kredi geri ödeme ve ilksan kredi erteleme işlemleri genel olarak bu şekilde yapılmaktadır.

İlksan Kredi Fiyatları

İlksan kredilerinde isteyen üyeler 40.000 liraya kadar kredi kullanabilmektedir. İlksan, üyelerine 15 bin liraya kadar 12 ay, 20 bin liraya kadar 24 ay ve 40 bin liraya kadar 48 ay vadeye kadar kredi kullanımıma izin vermektedir. İlksan, üyeleri adına anlaşmalı bankalardan uygun faizli kredi kullandıran ve bankalarla anlaşması olan bir yardım sandığıdır. Bu yüzden kredi kullanımı için kesilen ücretler anlaşmalı bankalar tarafından kesilen kesintilerdir. Yine İlksan kredilerinde, erken ödemelerde bankalarda geçerli olan erken ödeme indirimi de uygulanmaktadır.

İlksan Kredi Tablosu 

•12 ay vadeli 15.000 TL ikraz kredi

•24 ay vadeli 20.000 TL ikraz kredi

•36 vadeli ve 48 ay vadeli ikraz kredi için 40.000 TL çekebilirsiniz.

Evlilik ikraz kredisi vadesi 18’dır ve kullanabileceğiniz kredi miktarı 5.000 TL’ye kadardır.

Sağlık ikraz kredisi vadesi 12 ay veya 24 aydır. Kullanabileceğiniz kredi miktarı en son aya ait aidat miktarının en fazla 150 katı kadarıdır.

İkraz kredi faiz oranları, Yönetim Kurulunca belirlenen 5 adet bankanın, aynı tutarda krediye sundukları faiz oranları ortalaması üzerinden, ikraz yönetiminin özel indirimleri de eklenerek hesaplanır. Faiz oranları değişkendir. Detaylı bilgi için (0312) 363 24 14 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İlksan Kredi Kefilsiz

İlksan kredi çekmek isteyenleri vazgeçiren en önemli husus, kefil şartının olmasıydı. Kurum daha sonra yaptığı bir düzenleme ile bu şarttan vazgeçti ve kefilsiz ilksan kredi vermeye başladı. Kefille uğraşmak istemeyenler için güzel ancak kefilsiz kredilerde ekstra olarak ikraz kefalet sigorta pirimi kesintisi yapılıyor, bu da ek masraf olarak karşınıza çıkıyor. Burada seçim sizin.

İlksan Düğün Kredisi

•İlksan, evlenecek olan üyelerine 5000 TL evlilik kredisi veriyor. İlksan evlilik kredisi için gerekli şartlar;

•İlksan üyesi iken evleniyor olmak.

•İlksan üyesi öğretmenin hali hazırda ilksan kredisi borcunun olmaması.

İlksan evlilik kredisi çekecek üyelerin her ikisi de ilksan üyesi olması durumunda, iki kredi başvurusu yapıp, iki kredi kullanma imkanları bulunuyor. Evlilik kredisi bir defaya mahsus veriliyor.

İlksan Kredi Borç Sorgulama

İlksan kredileri başvurunuzdan sonra ortalama 1 hafta içinde sonuçlanmaktadır. İlksan kredi başvuru sorgulama işlemini www.ilksan.gov.tr internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. İlksan ödeme günleri salı ve perşembe günleridir. İlksan kredinizin onaylanması durumunda ilk salı veya perşembe günü, krediniz hesabınıza yatırılır. Ayrıca buradan ilksan kredi başvuru formu kefilsiz, araştırması yaparak forma da ulaşabilirsiniz.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.