Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Tüm Borçları Kapatan Kredi

Tüm borçları kapatan kredi ile bankalara olan borçlarınızı kapatın. Tek bankada birleştirin Borç Kapatma Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Tüm Borçları Kapatan Kredi
23 Haziran 2019 Pazar 20:36

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 

Tüm borçları kapatan kredi ile bankalara olan borçlarınızı kapatın. Tek bankada birleştirin, Yapılandırın veya refinansman imkanlarından faydalanın. Borcunuzu günden güne çoğalmadan, icra memurları kapınızı çalmadan ödeyin. Eğer avukatlık veya icralık durumuna düşmediyseniz, kredi notunuz halen yüksek ise, yeniden kredi kullanabilecek seviyede iseniz, hemen borç kapatma kredisi veren bankalar aracılığı ile borçlarınızı bitirin.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir

Borç kapatma kredisi, dağınık banka borçları olan banka müşterilerinin; tek bir bankaya ödeme yaparak, daha az faiz ödemelerine olanak sağlayan bir bankacılık ürünü olarak tanımlanabiliyor. Borç kapatma kredisinden faydalanmak isteyen banka müşterilerinin, bankacılık ürünlerini kullanmış olmaları gerekiyor. Kredi kartı, kredili mevduat hesabı ya da kredi borcu olmayan müşteriler, borç kapatma kredisinden yararlanamıyor. Genel şartları taşıyan banka müşterileri; kredi puanları ve düzenli gelirleri el verdiği ölçüde, borç transfer kredisine başvurabiliyor.

Bankacılık ürünleri kullanımından doğan borçları için; borç transfer kredisine başvuran banka müşterilerinin, mevcut borçlarını kredi başvuru formunda yaklaşık rakamlarla belirtmeleri gerekiyor. Bu noktada; müşterilerin borç tutarları hakkında bilgi almaları, borçlarının tamamını kapatmaları konusunda kendilerine fayda sağlayabiliyor. Kredi kullanmak için yeterli kredi puanına sahip müşteriler, yasal takip sürecine girmemiş olmaları şartıyla borç transfer kredisinden yararlanabiliyor. Kredisi onaylanan müşterilerinin borçları; EFT yoluyla, borçlarının bulunduğu bankacılık ürünleri aktarılıyor. Bu şekilde hem anında hesaplarına geçen parayı kullanabiliyor hem de bekleme süresi kısalıyor.

Banka müşterileri, borç transfer kredisine başvuru aşamasında; düzenli gelirlerine göre, ek kredi talep edebiliyor. Mevcut borçlar, borçların bulunduğu bankalara aktarıldıktan sonra; geriye kalan tutar, müşteriye ödenebiliyor. Bu gibi durumlarda; krediye başvuran müşterinin, ihtiyaçları konusunda bireysel müşteri temsilcilerine ihtiyaç kredisi taleplerini iletmeleri gerekiyor. Müşteriye kullandırılan ek kredi tutarı, borç transfer kredisi içinde değerlendiriliyor.

Borç Kapatma Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Bunun için öncelik olarak daha önce çalıştığınız ve borçlarına neden olan bankaları tercih ediniz. Denizbank’a borcunuz varken, Akbank’tan yapılandırma kredisi çekmeniz sizin için zor olacaktır. Eğer borcunuzun olduğu banka, sizin tüm borçlarınızı tek bir kredi altında toplamanıza olanak tanımazsa, bu kez diğer bankaları tercih edebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir

•Borcunuz başka bankadan ise, o borçları gösterir hesap cetvelleri veya ATM cihazından alınacak hesap durumu belgesi

•Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

•Son 3 aya ait elektrik, telefon, doğalgaz faturalarından herhangi biri,

•Memur iseniz, halen görevde olduğunuzu gösterir iş yerinizden alacağınız evrak. (açığa alınmadığınızın ispatı için gereklidir)

•Serbest veya özel sektör çalışanı iseniz gelir belgesi veya son aya ait maaş bordrosu

•Esnaf iseniz, işyerinize ait ticari evraklarınız

•Eğer borç yüksek ise ipotek talep edilebilir. Bu sebeple ipotek edeceğiniz taşınır veya taşınmaza ait belgeler,

•Yine borcun miktarına göre kefil talep edilebilir. Bu sebeple kefile ait nüfus kayıt örneği varsa maaş bordrosu borç kapatma kredisi çekmek isteyenlerden talep edilen evraklar arasında yer almaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Türkiye genelinde, Şekerbank, Vakıfbank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Denizbank Yapı ve Kredi Bankası, ING Bank, Qnb Finansbank, Akbank ve Ziraat Bankası gibi bankalar borç ödeme kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Bu bankalar kişisel başvurular sonucunda borçlu vatandaşın talep ettiği kapatma kredisi miktarını araştırıp, karşı banka ile görüşüp yapılandırılmış krediyi direk borçlunun IBAN numarasına ödemektedirler. Bu sebeple bankalara başvuruda kredi siciliniz, ne kadar borcunuzun olduğu önemlidir.

Borç Kapatma Kredisi Şartları

•Borç Transferi ile bankaya transfer edilebilecek ürünler: ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı.

•Borç Transferi ile bankaya transfer edilemeyecek ürünler: Konut kredisi, KMH, Finansbank’taki borçlar

•Karşı banka kredi borcunun tamamı transfer edilebilmektedir. Şube ekranında görünen tutardan daha düşük tutarlı olacak şekilde transfer yapılamamaktadır.

•Karşı banka kredi kartı toplam borcu veya toplam borcundan daha düşük tutarlar transfer edilebilmektedir.

•Diğer bankalara yapılacak EFT’ler ücretsizdir.

•Karşı bankaya yapılan EFT’ler işlemin yapıldığı günden bir sonraki iş günü karşı bankaya ulaşmaktadır.

•Kredi tutarı karşı banka kredi kartı numarasına gönderildiği için ayrıca işlem yapılmasına gerek yoktur ancak kredi borçları için yapılan borç transferi işlemlerinde müşterinin mutlaka diğer banka şubesini arayarak yapmış olduğu ödeme ile ilgili bilgi vermesi gerekmektedir.

QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi

Bunaltıcı kredi ve kredi kartı borçları sizleri de içinden çıkmaz bir hale soktuysa QNB Finansbank borç kapatma kredisi ile rahat bir nefes alabilirsiniz. Sizlerde dağınık borç ödeme günlerinizi QNB Finansbank ile teke indirebilir ve uzun vade ile yavaş yavaş borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Finansbank borç kapatma kredisi 48 ay vade ile alabilirsiniz. Ayrıca faiz oranı ise %1,20’dir.

Odeabank Borç Transfer Kredisi

Artık borçlarınızı ayrı ayrı takip etmenize gerek kalmayacak. Büyük küçük tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı Odeabank’a transfer edebilirsiniz. 20.000 TL krediyi %1,55 faiz oranı ile alabilirsiniz. ayrıca 36 ay vade imkanı da bulunuyor.

Akbank Borç Transfer Kredisi

Türkiye de en fazla tercih edilen bankalardan biri olan AKBANK da borç kapatma kredisi vermektedir. Taksitli Borç Transferi ile diğer bankalardaki borçlarınızı Axess’e aktarabilir, uygun faiz oranlarıyla geri ödeyebilirsiniz. Taksitli kredi kartı borç transfer kredisini 12 ay vade ile alabilirsiniz. Ayrıca bu kredinin maksimum tutarı 20.000 TL’dir. Uygulanan faiz oranı ise %2,02’dir.

Vakıfbank Borç Transfer Kredisi

Vakıfbank kredi kartı borçlarınızı rahatça ödeyebilmeniz için borç transfer kredisini geliştirmiş. Bu kredinin üst limiti 20.000 TL’dir. Ayrıca 18 aya varan vadeler ile bu krediyi ödeyebilirsiniz. Bunun dışında ödemelerinizi dilerseniz 3 ay ertelemeli olarak da gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz eşit taksitli ödeme seçeneklerinden yararlanın ister değişken taksitli ödeme planı ile ödeme planınızı kendiniz belirleyin.

Şekerbank Borç Transfer Kredisi

Öncelikle Şekerbank’ın güzel bir kampanya yaptığını belirtmemiz gerekiyor. Borç kapatmanız için tamı tamına 100.000 TL ye kadar kredi imkanınız oluyor. Üstelik 48 ay vade ve %1,44 faiz oranı ile alabilme imkanınız da bulunuyor. Bireysel Kredi, Kredi Kartı, Kredili Mevduat Hesabı borçlarınızı Şekerbank Borç Transferi Kredisi ile kapatıp, sadece Şekerbank’a borçlanarak ödemelerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Burgan Bank Borç Transfer Kredisi

Burgan Bank da borç kapatma kredisi ile en fazla tercih edilenler arasında yer alıyor. Sizin de borçlarınız artık üstesinden gelinmez bir hal aldıysa bunları Burgan bank da birleştirebilir ve dağınık olan kredi ödeme günlerini tek günde birleştirebilirsiniz. Üstelik çektiğiniz krediyi de 48 ay vade ile ödeyebilirsiniz. Yani kendinizi zorlamadan ufak ufak borçlarınızı bitirebilirsiniz. Son olarak faiz oranının %1,51 olduğunu da belirtelim.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.